AktualnościŻyro: Dla nas ten punkt ma swoją wartość

Żyro: Dla nas ten punkt ma swoją wartość

Dla nas dzisiejszy punkt ma swoją wartość. Podjęliśmy walkę i taką Jagiellonię wszyscy chcemy oglądać – mówił napastnik Jagiellonii Michał Żyro po zremisowanym 3:3 meczu z Piastem Gliwice.

– Na początku meczu dołożyłem stopę do piłki, która niestety nie znalazła się w bramce. Podjąłem taką decyzję, jaką mogłem. Najwyraźniej w tamtej sytuacji nie byłem w stanie zachować się lepiej. Wiadomo, że najlepsi piłkarze na świecie zazwyczaj takie okazje wykorzystują. W tym przypadku piłka minęła słupek nie z tej strony, z której trzeba – stwierdził.

– Cieszę się, że w drugiej połowie pomogłem chłopakom. Wywalczyłem rzut karny, zaliczyłem asystę przy golu Jesusa. Po to tutaj przyszedłem. Nawet niewykorzystane okazje są fajnym impulsem dla drużyny, bo widać, że można stwarzać sytuacje i coś pozytywnego wskórać.

– Piłka nożna jest taka, że nie można mieć do nikogo pretensji. Ja ich nie mam do Fedora, podobnie przypuszczam, że jest w przypadku Tomka Prikryla czy Martina Pospisila, którzy podawali do mnie, a ja nie wykorzystałem okazji. Gramy o zwycięstwo w każdym meczu. Nie ma drużyn i piłkarzy, którzy wszystko wygrywają i wykorzystują wszystkie okazje. Jak by tak było, to z pewnością bym teraz tutaj nie stał. Ja chcę jak najlepiej dla drużyny. Potrzebujemy kilku sytuacji, żeby zdobyć bramkę. Chcemy grać ofensywną piłkę i tak dziś było – dodał Żyro.

– Mecz meczowi nierówny. Nawet najlepsi piłkarze nie wykorzystują okazji. Piłka nożna jest najbardziej nieprzewidywalnym sportem na świecie. Dla nas dzisiejszy punkt ma swoją wartość. Podjęliśmy walkę i taką Jagiellonię wszyscy chcemy oglądać – podsumował napastnik Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00