AktualnościRaport kartkowy przed meczem ze Śląskiem Wrocław

Raport kartkowy przed meczem ze Śląskiem Wrocław

W najbliższy piątek (5.11) Jagiellonia Białystok zamierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 13. serii gier, Jagiellończycy, po emocjonującym spotkaniu, zremisowali przy Słonecznej z Piastem Gliwice 3:3 (Cernych 51′ z rzutu karnego; Imaz 63′; Bida 90′ – Pyrka 22′; Kądzior 41′; Chrapek 83′). W trzynastym meczu trwającego sezonu trzech piłkarzy Żółto-Czerwonych zostało ukaranych żółtymi kartkami. Karę indywidualną otrzymali Fedor Cernych (czwarta żółta kartka w sezonie), Martin Pospisil (druga żółta kartka w sezonie) oraz Błażej Augustyn, któremu sędzia Tomasz Musiał dwukrotnie pokazał żółty kartonik (czwarta i piąta żółta kartka w sezonie). Wobec tych napomnieć Błażej musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.

Zarówno Cernych jak i Augustyn nie będą mogli zagrać w piątkowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Pod uwagę może być natomiast brany Israel Puerto, który pauzował w spotkaniu z Piastem. Zawodnikiem Jagiellonii zagrożonym pauzą w kolejnym ligowym starciu (domowy mecz z Wisłą Kraków, 20 listopada) w wypadku otrzymania żółtej kartki podczas piątkowej konfrontacji jest Israel Puerto.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

5 – Augustyn;
4 – Cernych;
3 – Puerto;
2 – Imaz, Pospisil, Prikryl, Romanczuk, Tabiś, Toporkiewicz;
1 – Kwiecień, Nastić, Struski, Tiru.

Czerwone kartki w wyniku dwóch żółtych kartek w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Augustyn.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00