AktualnościPo punkty do Wrocławia, czyli w prasie o Jadze

Po punkty do Wrocławia, czyli w prasie o Jadze

Czwartkowa prasa zapowiada mecz ze Śląskiem Wrocław. „Żółto-Czerwoni” chcą przełożyć skuteczność i uszczelnić obronę.

Kurier Poranny
Po przełamanie do Wrocławia. – Śląsk i Jagiellonię łączy to, że obie ekipy w poprzedniej kolejce rozegrały kapitalne mecze, których nie wygrały. Teraz dojdzie do bezpośredniego starcia we Wrocławiu, gdzie białostoczanom ciężko będzie o zwycięstwo. (…) Problemem białostoczan jest kontuzja Michała Pazdana, z powodu której „minister obrony” zszedł z boiska w Szczecinie i nie zagrał z Piastem. – Michał trenował indywidualnie. Jedzie z nami do Wrocławia, ale nie wiem, czy wystąpi. Szanse na to oceniam na pięćdziesiąt procent – mówi trener Jagi Ireneusz Mamrot. Występ Pazdana stoi pod znakiem zapytania, a na pewno w starciu ze Śląskiem zabraknie kontuzjowanego bramkarza Pavelsa Steinborsa oraz pauzującego za kartki Błażeja Augustyna. Dobrą informacją jest powrót do składu po odpokutowaniu kary za czerwony kartonik Hiszpana Israela Puerto. Hiszpański stoper, który do Jagi trafił właśnie ze Śląska, stanie przed niełatwym zadaniem powstrzymania swego rodaka – Erika Exposito. Snajper Śląska w tym sezonie ekstraklasy strzelił już osiem goli i wraz z Mikaelem Ishakiem z Lecha Poznań przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Kadrowicze ruszą na zgrupowania. – W przerwie reprezentacyjnej na zgrupowania i mecze kadr narodowych z Białegostoku wyjadą piłkarze Jagiellonii: Fedor Cernych, Xavier Dziekoński oraz Karol Struski. Cernych, który ostatnio ma bardzo dobry okres w żółto-czerwonych barwach i strzela regularnie gole, wraz z kolegami z reprezentacji Litwy powalczy 12 listopada na wyjeździe o punkty eliminacji MŚ 2022 z Irlandią Północną. (…) Dziekoński i Struski dostali powołania do reprezentacji Polski U-20 na mecz z Rumunią.

Juniorzy na remis z Legią. – Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz na szczycie Centralnej Ligi Juniorów U-17, w którym druga w tabeli Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z liderującą Legią Warszawa 3:3. (…) Niestety, nie powiodło się trampkarzom Jagi w CLJ U-15. Obie białostockie drużyny poniosły porażki po 1:3.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00