AktualnościIII liga: Pelikan Łowicz kolejnym przeciwnikiem

III liga: Pelikan Łowicz kolejnym przeciwnikiem

Już w najbliższą niedzielę (7.11) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem rezerw Dumy Podlasia podczas tego starcia, które odbędzie się w ramach 17. kolejki, będzie Pelikan Łowicz.

Jagiellonia II Białystok zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 19 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, remisu i siedmiu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 27 strzelonych do 24 straconych goli. Przed tygodniem podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki mierzyli się na wyjeździe z Bronią Radom, z którą przegrali 1:2 (Karpiński 27′ – Kielak 32′; Goljasz 80′). Warto zaznaczyć, że Jagiellończycy mają o jeden rozegrany mecz mniej od reszty stawki. Chodzi o domowe spotkanie 15. kolejki z Mamrami Giżycko, które pierwotnie miało odbyć się 24 października o godz. 12:00, ale zostało przełożone na 4 grudnia, godz. 13:00.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – Tabela obecnie jest spłaszczona. Nasz dorobek punktowy nie jest najgorszy, ale mógłby być lepszy. Po ostatnim meczu jest w nas złość. Mam nadzieję, że tym razem powalczymy o pełną pulę. Mecz w Radomiu nie był zły w naszym wykonaniu, ale popełniliśmy duże błędy przy straconych bramkach. Oczywiście, błędy się pojawiają, ale na te trudno było nam zareagować i to zadecydowało o porażce. Mam nadzieję, że do meczu z Pelikanem podejdziemy skoncentrowani, z dużą determinacją i powalczymy o trzy punkty – powiedział trener Kobeszko.

Jak prezentuje się aktualna sytuacja kadrowa drugiej drużyny Jagi? – Nie jest idealnie, ale nie jest też źle. To końcówka rundy. Skład jest zależy od zdrowia, kontuzji, absencji kartkowych oraz zawodników, głównie młodzieżowców, którzy mogą zejść do nas z pierwszego zespołu. Myślę, że nie będziemy mieli większych problemów ze składem podczas spotkania z Łowiczem – zakończył opiekun rezerw.

Słowo jeszcze o zespole naszych niedzielnych rywali. Pelikan Łowicz zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli gr. I III ligi, czyli tuż nad strefą spadkową. Bilans meczów łowiczan to trzy zwycięstwa, siedem remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zawodników Pelikana to 19 goli strzelonych do 21 straconych. Zespół z województwa łódzkiego przed tygodniem podejmował Błoniankę Błonię, z którą przegrał 2:3 (Woliński 27′; Żółtowski 80′ – Jarczak 30′ z rzutu karnego; Krawczyk 36′; Kolus 74′ gol samobójczy).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz w najbliższą niedzielę, 7 listopada, o godzinie 13:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Informujemy również, że ze względu na trwający na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej montaż hali pneumatycznej niedzielne spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00