AktualnościIII liga: Na remis z Pelikanem

III liga: Na remis z Pelikanem

Jagiellonia II Białystok zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz w meczu 16. kolejki III ligi, gr. I. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił z rzutu karnego Krzysztof Toporkiewicz.

O komentarz do spotkania, rozegranego wyjątkowo w Wysokiem Mazowieckiem, poprosiliśmy trenera Żółto-Czerwonych, Wojciecha Kobeszkę.

– Gdyby ktoś zaproponowałby mi taki rezultat po pierwszej połowie, to nie byłbym zadowolony, bo zdecydowanie przeważaliśmy. Przeciwnik dostał ponadto bardzo kontrowersyjny rzut karny. Oprócz gola wyrównującego mieliśmy jeszcze dwie okazje, które powinniśmy zamienić na gole. Zagrażaliśmy też rywalom ze stałych fragmentów gry. Po meczu, analizując na chłodno, musimy szanować ten punkt, bo w drugiej połowie rywal nie wykorzystał rzutu karnego oraz w końcówce spotkania zmarnował dogodną sytuację. Na własne życzenie sprokurowaliśmy dobre okazje rywalowi.

– Po przerwie na boisku dominował chaos, niewiele było gry w piłkę. Wszyscy widzieliśmy, jaka była pogoda i w jakich warunkach przyszło nam się zmierzyć. Mimo to próbowaliśmy i w pierwszej połowie stworzyliśmy kilka fajnych akcji. Po zmianie stron tego zabrakło. Dobrze, że Sławek Abramowicz wybronił jedenastkę, którą sam sprokurował. Jego interwencja dała nam punkt i trzeba przyznać, że końcówce to przeciwnik był bliższy zdobycia trzech punktów, niż my.

– Każdy mecz jest dla nas trudny i nie wybieramy sobie przeciwnika, na którego się mobilizujemy. Spotkania różnie się układają, dzisiaj przebieg spotkania ustaliły rzutu karne. Nie ma drużyn, które zdominowały te rozgrywki. Są oczywiście faworyci, ale każdy ma szansę na zdobycie trzech punktów. Zrobimy wszystko, aby końcówka roku była udana w naszym wykonaniu – podsumował szkolewniowiec.

16. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz 1:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Toporkiewicz 45′ (k) – Tomasz Kolus 6′ (k)

Jagiellonia II: Abramowicz – Matus (67′ Surzyn), Dyszy, Majsterek, Żukowski, Bitok (79′ Głowicki), Orpik (68′ Pankiewicz), Bayer, Wojciechowski, Toporkiewicz (67′ Kostal), Karpiński

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00