Aktualności14. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

14. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 14. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na pozycji lidera utrzymał się Lech Poznań, ale punktami z „Kolejorzem” zrównała się Lechia Gdańsk. Poza podium wypadł częstochowski Raków. Jagiellonia zajmuje 9. miejsce w ligowej stawce.

Kolejka rozpoczęła się w Płocku, gdzie Wisła rywalizowała z Bruk-Betem Termaliką. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Warchoła, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Muris Mesanović.

Sporo emocji przyniosło starcie we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmował Jagiellonię. Gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Exposito. Zaraz po przerwie bramką odpowiedział Prikryl. Na siedem minut przed końcem Śląsk ponownie prowadził dzięki bramce Łyszczarza, ale w ostatniej akcji meczu punkt Jadze uratował Jesus Imaz.

Warta Poznań wygrała w Gliwicach z Piastem dzięki trafieniu Zrelaka.

Wygraną świętował także Radomiak Radom, który pokonał u siebie Górnika Zabrze 1:0. Jedyną bramkę zdobył Dawid Abramowicz.

Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Goście objęli prowadzenie dzięki bramce Filipa Starzyńskiego, ale w końcówce dwa gole dla „Biało-Zielonych” strzelił Terrazzino.

Sensacyjnym remisem zakończyła się potyczka ostatniego Górnika Łęczna z Lechem Poznań. Goście z Wielkopolski prowadzili dzięki trafieniu Joao Amarala, ale punkt beniaminkowi uratował Janusz Gol.

Żaden gol nie padł w Częstochowie, gdzie Raków rywalizował z Pogonią Szczecin.

Kolejnej porażki doznała warszawska Legia. Mistrz Polski przegrał u siebie ze Stalą Mielec 1:3. Zespół trenera Gołębiewskiego objął prowadzenie po bramce Wieteski, ale jeszcze przed przerwą dwa gole dla Stali strzelili Sitek i Piasecki, a po przerwie swój macierzysty klub dobił Mateusz Żyro.

Na zakończenie kolejki odbyły się derby Krakowa, w których górą była Wisła, pokonując Cracovię 1:0. Jedyną bramkę zdobył Yeboah.