AktualnościCLJ U-18: Przegrana z Legią

CLJ U-18: Przegrana z Legią

Porażką juniorów starszych Jagiellonii Białystok zakończył się sobotni (6.11) mecz 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellończyków, Krzysztofa Zalewskiego. – W pełni zasłużone zwycięstwo Legii. Łudziliśmy się, że po kwarantannie będziemy w stanie nawiązać walkę, jednak rzeczywistość brutalnie nas zweryfikowała. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, tworzyliśmy akcje zaczepne. Na drugą połowę wyszliśmy z mocny nastawieniem odrabiania strat. Niestety, poszło jak na zaciągniętym hamulcu ręcznym i to Legia grała coraz lepiej. Gra wyglądała tak jak wyglądała, przeprowadziliśmy tylko dwa treningi w tym tygodniu. Chłopcy próbowali, dawali z siebie tyle ile mogli, ale grając z klasowym zespołem po nawet 10 dniach przerwy u niektórych różnicę niestety było widać – powiedział trener Zalewski.

Obecnie juniorzy starsi Dumy Podlasia zajmują 8. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 20 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, dwóch remisów i czterech porażek. Strata młodych białostoczan do liderujących stawce zawodników MKS Polonii Warszawa wynosi siedem „oczek”. Trzeba jednak pamiętać, że podopieczni trenera Zalewskiego mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Chodzi o domowe spotkanie 12. serii gier z Lechem Poznań, które pierwotnie miało odbyć się 29 października, jednak zostało przełożone na 24 listopada.

Kolejny ligowy mecz z udziałem Żółto-Czerwonych odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 listopada. Piłkarze ze stolicy województwa podlaskiego pojadą wówczas do Zabrza, gdzie zmierzą się z Górnikiem, czyli zespołem pozostającym aktualnie w strefie spadkowej. Początek tego starcia przewidziano na godz. 12:00.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 6.11.2021 r.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0).

Gole: Kieraś 22′; Wnorowski 80′; Dziemidowicz 90′.

Skład Jagiellonii: Materna – Wojdakowski (Dąbrowski 68′), Piórkowski, Skowronek, Mabiala (Burkowski 68′), Bernatowicz (Kowalski 46′), Osipiuk (K) (Mościcki 78′), Lewicki, Żabiuk (Faberski 60′), Lutostański, Zyśk.