AktualnościJagiellończycy w reprezentacjach – Terminarz

Jagiellończycy w reprezentacjach – Terminarz

Podczas ostatniej w tym roku przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy czekają nas spotkania reprezentacji narodowych. Wśród nich będą także mecze z udziałem powołanych Jagiellończyków. Poniżej przedstawiamy plan gier.

Zawodnik Jagiellonii, Fedor Cernych, otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na listopadowy mecz eliminacji do mistrzostw świata z Irlandią Północną (12.11) i towarzyskie spotkanie z Kuwejtem (15.11). Nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się na wyjeździe z Irlandczykami o godzinie 20:45. Trzy dni później Litwini zagrają u siebie towarzysko z Kuwejtem o godz. 17:00. Po pięciu meczach Litwa z trzema punktami zamyka tabelę grupy C eliminacji mistrzostw świata. Prowadzą Włosi. Cernych zdobył do tej pory w eliminacjach dwie bramki w zwycięskim starciu z Bułgarią 3:1. W Jagiellonii w bieżącym sezonie „Fiedzia” strzelił pięć goli, z czego cztery w PKO BP Ekstraklasie i jeden w Fortuna Pucharze Polski.

Dwaj młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok, Xavier Dziekoński i Karol Struski, otrzymali powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-20, które odbędzie się w dniach 8 – 13 listopada w Uniejowie. Dla młodych piłkarzy Żółto-Czerwonych to kolejne powołanie na zgrupowanie kadry U-20. Tym razem będą mieli okazję zagrać w meczu towarzyskim ze swoimi rówieśnikami z Rumunii, który odbędzie się w czwartek, 11 listopada, w Bukareszcie o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Jakub Lewicki, Oliwier Wojciechowski i Damian Wojdakowski z akademii Jagiellonii zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-17, które odbędzie się w dniach 11-15 listopada w hiszpańskim Albir. W tym czasie podopieczni Dariusza Gęsiora rozegrają trzy mecze towarzyskie – z Meksykiem (11.11, godz. 11:00), Czechami (13.11, godz. 11:00) i Norwegią (15.11, godz. 16:00).

Bramkarz rocznika 2006 Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok, Miłosz Piekutowski, otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski U-16. Miłosz weźmie udział w zgrupowaniu młodzieżowej kadry Polski, które odbędzie się w dniach 20 – 27 listopada w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i na Słowenii. Podczas jego trwania reprezentacja rozegra dwa spotkania towarzyskie. W obu meczach rywalem będzie reprezentacja Słowenii. Pierwsze ze starć odbędzie się 23 listopada (13:30), a drugie – 25 listopada (11:30).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00