AktualnościRafał Matusiak dyrektorem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok

Rafał Matusiak dyrektorem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok

Nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok został Rafał Matusiak, dotąd pełniący funkcję dyrektora ds. szkolenia w AP Jagiellonia Białystok. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora, Sławomira Kopczewskiego.

Sławomir Kopczewski był dyrektorem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok od 2014 roku. Podczas jego kadencji Akademia znacząco rozwinęła się w wielu aspektach, powstała chociażby nowoczesna baza treningowa zlokalizowana przy ul. Elewatorskiej. Dodatkowo w ostatnich latach kilkukrotnie zorganizowano międzynarodowy turniej towarzyski zespołów dziecięcych Jaga Cup, w którym udział wzięły zespoły z Polski i zagranicy m.in. szkocki Celtic Glasgow, niemiecka Borussia Dortmund, angielski Arsenal F.C., portugalski Sporting czy duńska FC Kopenhaga. Ponadto w 2018 roku prowadzeni przez trenera Wojciecha Kobeszkę juniorzy młodsi sięgnęli po krajowe mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej, a od tego sezonu Jagiellonia, jako jedyna w Polsce, może się pochwalić aż pięcioma zespołami rywalizującymi w Centralnych Ligach Juniorów (U-18, U-17 i U-15).

– Jestem niezmiernie dumny z osiągnięć Akademii na przestrzeni ostatnich lat. Razem ze znakomitym sztabem ludzi udało nam się zrealizować wiele trudnych i ciekawych projektów. Ponadto położyliśmy solidny fundament pod przyszłe sukcesy kolejnych pokoleń Jagiellończyków. Akademia znacząco się rozwinęła i stała się konkurencyjnym ośrodkiem piłkarskim na mapie futbolowej Polski. Dzięki wspólnym wysiłkom możemy się obecnie pochwalić świetną bazą treningową, pięcioma zespołami rywalizującymi w kategoriach juniorskich na szczeblu centralnym, wybitną kadrą szkoleniową, dostępem do nowinek technicznych czy prężnie działającą siatką skautingową. Niestety, z racji na ogrom innych obowiązków nie jestem dalej w stanie zajmować się Akademią w satysfakcjonującym mnie i włodarzy klubu stopniu. Niemniej pozostawiam ją w dobrych rękach i ze spokojem patrzę na jej przyszłość. Chciałbym jednocześnie serdecznie podziękować za wspólnie spędzone lata i życzyć powodzenia w realizacji stojących przed Akademią wyzwań – powiedział były już dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok, Sławomir Kopczewski.

Nowym dyrektorem został pracujący w strukturach Akademii już od kilku lat Rafał Matusiak, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora ds. szkolenia, a wcześniej prowadzący młodsze roczniki jako trener.

– Możliwość objęcia funkcji dyrektora Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Chciałbym serdecznie podziękować władzom Klubu oraz Pani Prezes Agnieszce Syczewskiej za okazane mi zaufanie. Dołożę wszelkich starań, żeby nasza Akademia prężnie się rozwijała i cały czas udoskonalała swój system szkolenia. Chciałbym również podziękować dyrektorowi Kopczewskiemu, od którego wiele się nauczyłem. Okres jego pracy był niezwykle owocny dla Akademii, która znacząco się rozwinęła. Zdaję sobie sprawę ze stojących przede mną wyzwań jednak wierzę, że wspólnie z pracującymi w Akademii ludźmi sprostamy im – powiedział dyrektor Rafał Matusiak.

Dyrektorowi Kopczewskiemu serdecznie dziękujemy za lata pracy, a dyrektorowi Matusiakowi życzmy powodzenia w nowej roli!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00