AktualnościCLJ U-18: Wyjazdowe boje z Górnikiem

CLJ U-18: Wyjazdowe boje z Górnikiem

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny ligowy mecz sezonu 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni już w najbliższą niedzielę zmierzą się, na wyjeździe, z Górnikiem Zabrze w meczu 14. kolejki.

Obecnie podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zajmują 8. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 20 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, dwóch remisów i czterech porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 29 strzelonych do 25 straconych goli. Obecnie najskuteczniejszym strzelcem w zespole ze stolicy Podlasia jest Jakub Lutostański, autor 10 bramek.

Rywalizację w trwającym sezonie najwyższej juniorskiej klasy rozgrywkowej w Polsce młodzi piłkarze Dumy Podlasia rozpoczęli od wyjazdowej wygranej 6:2 nad beniaminkiem, Stalą Rzeszów. W drugiej kolejce podtrzymali swoją dobrą dyspozycję, pokonując przy Elewatorskiej Raków Częstochowa 3:2 po hattricku Jakuba Lutostańskiego.

Później przyszła pierwsza strata punktów w sezonie w postaci wyjazdowego remisu 2:2 z Gwarkiem Zabrze, ale już w 4. serii gier byliśmy świadkami zwycięstwa 3:1 nad Polonią Warszawa. W tamtym starciu ze świetnej strony ponownie zaprezentował się Lutostański, który drugi raz w sezonie zanotował hattricka.

W kolejnym ligowym meczu, rozgrywanym w Lubinie, białostoczanie po raz pierwszy w sezonie przegrali i do domu wracali bez choćby punktu. Zagłębie okazało się lepsze i wygrało 3:1. Mimo tej porażki Jagiellończycy utrzymali się w czołówce tabeli CLJ. W 6. serii gier potwierdzili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Przy Elewatorskiej ograli bowiem Wartę Poznań 2:1. Po tygodniu Jagiellończycy zagrali na wyjeździe, w Szczecinie, gdzie zmierzyli się z Pogonią (remis 2:2).

Kolejne rezultaty to porażka 2:3 z Cracovią, przegrana 0:2 z Arką Gdynia, zwycięstwo, po szalonym meczu, 6:4 z UKS SMS Łódź, wygrana 2:0 ze Śląskiem Wrocław i zeszłotygodniowa porażka 0:3 z Legią Warszawa.

Warto nadmienić, że juniorzy starsi Jagiellonii Białystok mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Mowa o domowym meczu 12. kolejki z Lechem Poznań, który pierwotnie miał być rozegrany 29 października, jednak został przełożony na 24 listopada. Ponadto trzeba wspomnieć, że do zeszłotygodniowej batalii z „Wojskowymi” Żółto-Czerwoni przystąpili po dłuższej przerwie w treningach i zaledwie dwóch jednostkach w zeszłym tygodniu. Taki stan rzeczy spowodowany był przymusową kwarantanną.

– W pełni zasłużone zwycięstwo Legii. Łudziliśmy się, że po kwarantannie będziemy w stanie nawiązać walkę, jednak rzeczywistość brutalnie nas zweryfikowała. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, tworzyliśmy akcje zaczepne. Na drugą połowę wyszliśmy z mocny nastawieniem odrabiania strat. Niestety, poszło jak na zaciągniętym hamulcu ręcznym i to Legia grała coraz lepiej. Gra wyglądała tak jak wyglądała, przeprowadziliśmy tylko dwa treningi w tym tygodniu. Chłopcy próbowali, dawali z siebie tyle ile mogli, ale grając z klasowym zespołem po nawet 10 dniach przerwy u niektórych różnicę niestety było widać – tymi słowami przegraną swoich podopiecznych z Legią w poprzedniej serii gier skomentował trener Krzysztof Zalewski. Relację z tamtego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Słowo jeszcze o zespole naszych najbliższych rywali. Górnik Zabrze znajduje się obecnie w strefie spadkowej, zajmując 14. miejsce w tabeli CLJ. Zabrzanie jak dotąd zgromadzili na swoim koncie 10 punktów, ich bilans to dwa zwycięstwa, cztery remisy i siedem porażek. Bilans bramkowy to 20 strzelonych i 24 stracone gole. Najlepszymi strzelcami w zespole Górników są aktualnie David Ajenjo Hyjek i Cyprian Włodarczyk, autorzy trzech trafień. W poprzedniej kolejce zawodnicy ze Śląska wysoko pokonali, grając w delegacji, Wartę Poznań aż 5:1.

Początek meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok w niedzielę, 14 listopada, o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00