AktualnościIII liga: Wyjazdowe starcie z rezerwami ŁKS-u

III liga: Wyjazdowe starcie z rezerwami ŁKS-u

W najbliższą sobotę (13.11) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź w ramach 18. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 28 strzelonych goli i 25 straconych. Żółto-Czerwoni mają na razie o jedno spotkanie mniej rozegrane od rywali, ponieważ wcześniej zostało przełożone domowe spotkanie z Mamrami Giżycko. Najskuteczniejszym Jagiellończykiem w trzecioligowych zmaganiach jest póki co Hubert Karpiński, autor ośmiu goli. O dwa trafienia mniej ma na koncie Martin Kostal.

Ostatnim spotkaniem naszego drugiego zespołu był zremisowany 1:1 w roli gospodarza mecz z Pelikanem Łowicz. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Krzysztof Toporkiewicz, natomiast bramkarz Sławomir Abramowicz obronił rzut karny.

– Gdyby ktoś zaproponowałby mi taki rezultat po pierwszej połowie, to nie byłbym zadowolony, bo zdecydowanie przeważaliśmy. Po meczu, analizując na chłodno, musimy szanować ten punkt, bo w drugiej połowie rywal nie wykorzystał rzutu karnego oraz w końcówce spotkania zmarnował dogodną sytuację. Dobrze, że Sławek Abramowicz wybronił jedenastkę, którą sam sprokurował. Jego interwencja dała nam punkt i trzeba przyznać, że końcówce to przeciwnik był bliższy zdobycia trzech punktów, niż my – stwierdził trener Kobeszko po ostatnim ligowym spotkaniu – stwierdził trener Wojciech Kobeszko po ostatnim ligowym spotkaniu.

– Każdy mecz jest dla nas trudny i nie wybieramy sobie przeciwnika, na którego się mobilizujemy. Nie ma drużyn, które zdominowały te rozgrywki. Są oczywiście faworyci, ale każdy ma szansę na zdobycie trzech punktów. Zrobimy wszystko, aby końcówka roku była udana w naszym wykonaniu – dodał szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

Co warto wiedzieć o naszym najbliższym rywalu? ŁKS II Łódź obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli z 18 punktami. Nasi sobotni rywale mają jednak na koncie o jedno spotkanie rozegrane więcej. Ich bilans bramkowy to 28 strzelonych i 31 straconych bramek. Warto uczulić nasz drugi zespół przed drużyną z Łodzi grającą na swoim terenie, ponieważ w roli gospodarza zainkasowała większość punktów ze swojego dorobku. U siebie rezerwy ŁKS-u w ośmiu meczach odniosły cztery zwycięstwa, raz zremisowały i poniosły trzy porażki. Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni okażą się czwartym pogromcą ŁKS-u na jego terenie.

Początek meczu ŁKS II Łódź – Jagiellonia II Białystok w najbliższą sobotę, 13 listopada, o godzinie 11:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00