AktualnościReprezentacja Polski U-17: Minimalna porażka z Meksykiem

Reprezentacja Polski U-17: Minimalna porażka z Meksykiem

W miniony czwartek (11.11) młodzieżowi reprezentanci Polski do lat 17 mierzyli się w Hiszpanii z Meksykiem w ramach pierwszej kolejki turnieju towarzyskiego. Młodzi Polacy ulegli Meksykanom 3:4, a trzech powołanych na ten turniej Jagiellończyków, Kuby Lewickiego, Damiana Wojdakowskiego i Oliwiera Wojciechowskiego, zabrakło w wyjściowym składzie, ale dwóch z nich pojawiło się na murawie w późniejszej fazie spotkania.

Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora do ostatnich chwil czwartkowego spotkania byli w grze. Niestety, bramka stracona w końcówce meczu zaważyła na zwycięstwie piłkarzy z Ameryki Środkowej. Kuba Lewicki pojawił się na murawie w przerwie, rozegrał całą drugą połowę i zanotował asystę przy trafieniu Polaków na 2:1 w 47. minucie. Oliwier Wojciechowski na boisku zameldował się w 70. minucie. Damian Wojdakowski nie wszedł z ławki.

Teraz przed młodymi Polakami kolejne spotkania hiszpańskiego turnieju towarzyskiego. Czekają ich jeszcze dwa starcia – 13 listopada z Czechami i 15 listopada z Norwegią.

Polska – Meksyk 3:4 (1:1).

Gole: Masiak 20′; Przybyłko 47′; Walczak 50′ – Vidales 40′; Toledano 63′; Calderón 89′; Félix 90′.

Polska: (skład wyjściowy) Matys – Kurzydłowski, Tomaszewski, Tudruj, Guercio, Staniszewski, Kalemba, Masiak, Śmiglewski, Zięba, Sławiński.

Meksyk: (skład wyjściowy) Hernández – Castro, Álvarez, Vidales, Bolaños, Marín, Rivera, Oropeza, Montes, Cota, Montiel.

żółte kartki: Przybyłko, Tudruj, Matys – Oropeza, Montes.