AktualnościU-17: Gol Lewickiego w reprezentacji! Polska najlepsza w turnieju towarzyskim

U-17: Gol Lewickiego w reprezentacji! Polska najlepsza w turnieju towarzyskim

Reprezentacja Polski U-17 pokonała w ostatnim meczu odbywającego się w Hiszpanii turnieju towarzyskiego Norwegię 2:0. Jedną z bramek dla Biało-Czerwonych zdobył piłkarz naszej akademii – Jakub Lewicki, który rozegrał całą drugą połowę. Po zmianie stron wystąpił też inny Jagiellończyk – Oliwier Wojciechowski (10 minut), a Damian Wojdakowski nie pojawił się na placu gry. Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie.

Dla młodzieżowej kadry Polski do lat 17 był to trzeci występ podczas turnieju towarzyskiego w Hiszpanii. Wcześniej podopieczni Dariusza Gęsiora przegrali z Meksykiem 3:4 i pokonali Czechy 3:0.

W starciu z Norwegami Biało-Czerwoni prowadzenie objęli w 19. minucie, a gola strzelił Max Morawietz. Po zmianie stron wynik na 2:0 ustalił lewy wahadłowy zespołu juniorów starszych Jagiellonii – Kuba Lewicki. Dla dynamicznego zawodnika był to bardzo udany turniej, wcześniej bowiem zaliczył także asystę w starciu z Meksykiem.

Dzięki sześciu zdobytym punktom i korzystnemu bilansowi bramkowemu młodzi Polacy okazali się najlepszym zespołem turnieju. Duże brawa dla Jagiellończyków, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Polska – Norwegia 2:0 (1:0)
Bramki: Max Morawietz 19′, Jakub Lewicki 75′