AktualnościPodlaska Marka: Zagłosuj na Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych!

Podlaska Marka: Zagłosuj na Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych!

Kibicowanie to ich styl życia. Są grupą kibiców z województwa podlaskiego z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i nie tylko. Pokonują setki kilometrów, by móc wspierać Jagiellonię Białystok i reprezentację Polski w piłce nożnej. Kibicują także podlaskim drużynom i sportowcom reprezentującym inne dyscypliny, jak futsal czy rugby. Kibicowanie daje im wolność. Teraz ich niezłomność i determinacja może zostać nagrodzona. Zagłosuj na Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych w plebiscycie Podlaska Marka!

Mecz staje się dla nich pretekstem do wyjścia z domu. Nawiązują przyjaźnie, poznają nowych ludzi, a co najważniejsze – uczą się funkcjonować w społeczeństwie. Wartości takie jak szacunek, przyjaźń i lojalność nabierają nowego, jakże ważnego znaczenia. Kibicowanie stało się ich stylem życia.

Łączy ich zamiłowanie do sportu, turystyki i… niepełnosprawność. Mają wspólne pasje, ale też podobne problemy, dzięki czemu są dla siebie naturalną grupą wsparcia.

Od początku funkcjonowania BKKN do grupy dołączyło przeszło 30 osób. Zorganizowano 15 wyjazdów na mecze Jagiellonii oraz Reprezentacji Polski, w których wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wyjazdy BKKN połączone są ze zwiedzaniem miast, w których odbywają się mecze. Regularnie goszczą niepełnosprawnych kibiców z całej Polski, przy okazji pokazując im walory Podlasia. Udowodnili, że nie trzeba widzieć, żeby obejrzeć mecz i dlatego grupa zorganizowała pierwsze na Podlasiu widowisko z audiodeskrypcją.

Obecnie są jednym z najprężniej działających Klubów Kibiców Niepełnosprawnych w Polsce i członkiem Federacji Kibiców Niepełnosprawnych będącej partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie aktywnie działają na rzecz równoprawnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w imprezach sportowych. Uświadomili wielu ludziom i instytucjom, że organizując jakiekolwiek wydarzenie sportowe lub kulturalne powinno się uwzględnić osoby z niepełnosprawnością. Współpracują z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną starając się zwiększyć udział osób z niepełnosprawnością w turystyce.

W 2020 r. mimo trudnych „czasów pandemicznych” zrealizowali projekt pn. „Ekipa BKKN – grupa wsparcia dla osób z niepełnosprawnością i ich najbliższego otoczenia”, który polegał na utworzeniu grupy środowiskowego wsparcia.

Zachęcamy do oddawania głosów na Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych, członków wielkiej Rodziny Jagiellonii Białystok! Głosowanie plebiscytu Podlaska Marka potrwa do 26 listopada br.

Procedura jest bardzo prosta:

  1. Wchodzimy na STRONĘ głosowania Plebiscytu Podlaska Marka.
  2. Na stronie podajemy numer telefonu, a następnie wpisujemy kod otrzymany drogą SMS.

Swój głos będziecie mogli oddać także przy stoisku Jaga Fan Shop na Stadionie Miejskim w Białymstoku w dniu meczu z Wisłą Kraków w najbliższą sobotę, 20 listopada.

W nawiązaniu do plebiscytu poniżej przypominamy ostatni odcinek Studio Słoneczna, w którym gościem był członek BKKN – Wojciech Grabowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00