AktualnościStruski: Bramka w kadrze to dobry prognostyk na przyszłość

Struski: Bramka w kadrze to dobry prognostyk na przyszłość

– Szkoda wyniku, ale strzelony gol, mój pierwszy w reprezentacji, z pewnością jest pozytywem. To wspaniałe uczucie i dobry prognostyk na przyszłość – powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok, Karol Struski. Młody zawodnik Żółto-Czerwonych wrócił niedawno ze zgrupowania reprezentacji Polski U-20, podczas którego wystąpił w meczu towarzyskim z Rumunią (porażka Polaków 1:2), w którym strzelił jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych.

Karol swoją pierwszą bramkę w kadrze zdobył po uderzeniu z 11 metrów, kiedy skutecznie egzekwował rzut karny. – Decyzja o tym, że będę wykonywał jedenastkę zrodziła się w trakcie meczu. Sam go wywalczyłem, czułem się pewnie, więc wziąłem piłkę i udało się zdobyć bramkę.

– To był trudny mecz. Rumuni prezentowali dosyć agresywny futbol, często grali na pograniczu faulu. To był mecz walki. Ponadto sprzyjało im szczęście, strzelili bramkę z rzutu wolnego po rykoszecie, co kompletnie zmyliło bramkarza – stwierdził Karol.

– Występy w kadrze z pewnością dodały mi pewności siebie. Miałem swój wkład i udział w tych spotkaniach, jak chociażby bramka teraz czy asysta w spotkaniu z Norwegią. Gra z takimi reprezentacjami była dla mnie cenną lekcją. Wcześniej nie miałem okazji zmierzyć się z takimi przeciwnikami. Widać, że szkolenie w innych krajach jest na bardzo wysokim poziomie – zakończył

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00