AktualnościZagrać swoje, czyli w prasie o Jadze

Zagrać swoje, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasie na pierwszy plan wysuwa się mecz z Wisłą Kraków. Jacek Bayer uważa, że Jaga, jeżeli zagra swoje, to zgarnie komplet punktów.

Kurier Poranny
Jaga musi zagrać swoje. – W Białymstoku zagrają drużyny, którym brakuje regularności i każdy wynik jest możliwy. Uważam jednak, że wszystko w rękach naszego zespołu i jeśli zagra swoją piłkę, to powinien zwyciężyć – mówi przed meczem Jagiellonii z Wisłą Kraków Jacek Bayer. (…) Jak na razie niewiele pokazują za to napastnicy Białej Gwiazdy. Czech Jan Kliment i Kostarykańczyk Felicio Brown Forbes strzelili dotąd raptem po dwa gole, czyli wspólnie tyle, co sam Yeboah. – Rzeczywiście, jeśli się weźmie pod uwagę, że rozegrano już 14 kolejek, to mizerny dorobek. Może nie służy im brak stabilizacji, bo raz gra jeden, raz drugi. Kliment próbowany był na skrzydle, ale niewiele z tego wyszło – komentuje nasz rozmówca. – W każdym razie uważam, że największym zagrożeniem dla Jagiellonii jest ona sama. Tracimy zbyt dużo bramek i tracimy je zbyt łatwo – dodaje. (…) Kto zatem jest faworytem sobotniej potyczki w Białymstoku. – Wisła przyjedzie bardzo podbudowana derbowym zwycięstwem z Cracovią ale z pewnością leży jak najbardziej w zasięgu Jagiellonii. Oby tylko nasz zespół potwierdził to na boisku – kończy Bayer.

Rafał Matusiak nowym dyrektorem Akademii. – Rafał Matusiak został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Nowy sternik zastąpi na stanowisku Sławomira Kopczewskiego. (…) – Dołożę wszelkich starań, żeby nasza akademia prężnie się rozwijała i cały czas udoskonalała swój system szkolenia. Chciałbym również podziękować dyrektorowi Kopczewskiemu, od którego wiele się nauczyłem – mówi nowy dyrektor. – Zdaję sobie sprawę ze stojących przede mną wyzwań jednak wierzę, że wspólnie z pracującymi w akademii ludźmi sprostamy im – dodaje Matusiak.

AP Jagiellonia żegna się z CLJ U-15. – Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia jesiennej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15. Wiadomo, że ze szczeblem centralnym pożegna się jedna z ekip Żółto-Czerwonych – trampkarze AP Jagiellonii Białystok. (…) Jaga miała jesienią w rozgrywkach CLJ aż pięć ekip, co jest wielkim wyczynem na skalę ogólnopolską. Wiadomo było, że najtrudniej będzie najmłodszej ekipie w CLJ U-15 z rocznika 2008, gdyż białostoczanie byli dużo młodsi od rywali, a w tej kategorii wiekowej ma to ogromne znaczenie. Nasz zespół walczył ambitnie, o czym świadczy ostatnie zwycięstwo 4:1 z Kosą Konstancin, ale utrzymać się nie zdołał. Pozostałe ekipy Żółto-Czerwonych należały do czołówki, a starsze zespoły w obu kategoriach wiekowych mają szanse na zajęcie pierwszych miejsc.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00