AktualnościIII liga: Podejmą GKS Wikielec

III liga: Podejmą GKS Wikielec

W najbliższą niedzielę (21.11) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się przy Elewatorskiej z GKS-em Wikielec w ramach 18. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i siedmiu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 31 strzelonych goli i 28 straconych. Żółto-Czerwoni mają na razie o jedno spotkanie mniej rozegrane od rywali, ponieważ wcześniej zostało przełożone domowe spotkanie z Mamrami Giżycko. Najskuteczniejszym Jagiellończykiem w trzecioligowych zmaganiach jest póki co Hubert Karpiński, autor 10 goli. O cztery trafienia mniej ma na koncie Martin Kostal.

Ostatnim spotkaniem naszego drugiego zespołu był zremisowany 3:3 na wyjeździe mecz z rezerwami ŁKS-u Łódź. Dwa gole dla Jagiellończyków strzelił Karpiński, jedno trafienie dorzucił Krzysztof Toporkiewicz z rzutu karnego.

– Prowadziliśmy już 3:0 i na własne życzenie wypuściliśmy zwycięstwo z rąk. O naszą postawę w obronie mam duże pretensje. Nie pomagaliśmy sobie, zbyt późno się organizowaliśmy, przeciwnik dochodził do swoich sytuacji, wykorzystał je. Zdobywamy punkt, byliśmy blisko trzech. Pracujemy dalej i mam nadzieję, że w kolejnych meczach wykażemy się większą odpowiedzialnością, konsekwencją w grze i zagramy lepiej w obronie – stwierdził trener Wojciech Kobeszko po ostatnim ligowym spotkaniu.

Co warto wiedzieć o naszym najbliższym rywalu? GKS Wikielec jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek i obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli z 16 punktami. Nasi niedzielni rywale mają na koncie o jedno spotkanie rozegrane więcej. Ich bilans bramkowy to 19 strzelonych i 27 straconych bramek. Najskuteczniejszym strzelecem drużyny z Warmii i Mazur jest Szymon Masiak z pięcioma golami. Ostatnie trzy ligowe spotkania GKS przegrał, a więc nie notuje dobrej passy. To dobra okazja dla naszych rezerw, by wrócić na zwycięską ścieżkę.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – GKS Wikielec w najbliższą niedzielę, 21 listopada, o godzinie 13:00. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania i oczywiście do naszego ośrodka przy Elewatorskiej. Wstęp wolny.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00