AktualnościKontuzja Imaza, czyli w prasie o Jadze

Kontuzja Imaza, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowych wydaniach prasa w kontekście Jagiellonii informuje tylko o jednym – kontuzji Jesusa Imaza. Hiszpana czeka kilkunastotygodniowa przerwa w grze.

Kurier Poranny
Kontuzja Imaza. – Czołowy piłkarz Jagiellonii Białystok Jesus Imaz na środowym treningu doznał kontuzji. (…) Wszystko wydarzyło się podczas ostatniej gierki. Doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, w wyniku którego Jesus doznał kontuzji. Jest to dla nas poważna strata, ponieważ wszyscy wiemy jak dużo ten zawodnik dał nam w tej rundzie. Ściskamy kciuki za wyniki badań, chociaż wstępne diagnozy nie napawają optymizmem. Mimo tego wierzymy, że przerwa naszego najlepszego strzelca będzie możliwie najkrótsza – powiedział trener Ireneusz Mamrot.

Przegląd Sportowy
Co z Imazem? – Im bliżej końca umowy z Jagą, tym więcej menedżerów oferowało Imazowi znalezienie pracodawcy, który od lata 2022 zapewni mu zadowalające pieniądze. Piszemy „oferowało”, bo w dzisiejszej sytuacji znalezienie nowej drużyny jest abstrakcją. Zakładając czarny scenariusz (z punktu widzenia Hiszpana) na boisko może wrócić już jako wolny zawodnik, jeśli Jagiellonia postanowi nie wznawiać z nim rozmów o kontynuowaniu współpracy. O tym, jak bardzo zależało kibicom Jagiellonii na tym, by sympatyczny Hiszpan (do Jagi trafił z Wisły Kraków) nadal występował w żółto–czerwonych barwach świadczył fakt, że sami fani spotkali się z zawodnikiem namawiając go do pozostanie w Białymstoku. A i on coraz chętniej spoglądał na propozycję klubu z ulicy Jurowieckiej. Choć na początku negocjacje szły opornie z jagiellońskiej siedziby dochodziły wieści, że rozmowy zakończą się happy endem.

Super Express
Jaga bez Imaza. – To jeden z najlepszych piłkarzy w Ekstraklasie. Jednak przez najbliższe tygodnie Jagiellonia będzie musiała radzić sobie bez swojego lidera. Jesus Imaz doznał urazu, który wyklucza go z gry. Wyjaśniamy, co przytrafiło się gwieździe białostockiej drużyny i ile potrwa jego przerwa w występach. (…) – Przeprowadzona bezpośrednio po urazie diagnostyka radiologiczna wykazała zerwanie więzadła rzepkowo-udowego przyśrodkowego, a sam uraz wymagać będzie leczenia operacyjnego. W najbliższych dniach zapadną szczegółowe decyzje dotyczące samego leczenia operacyjnego – powiedział Krzysztof Koryszewski, lekarz Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00