AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Wisłą Kraków

Raport kartkowy przed meczem z Wisłą Kraków

W najbliższą sobotę (20.11) Jagiellonia Białystok podejmie przy Słonecznej zespół Wisły Kraków w meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 14. serii gier, Jagiellończycy, po emocjonującym spotkaniu, zremisowali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 2:2 (Exposito 45′; Łyszczarz 82′ – Prikryl 54; Imaz 90′). W czternastym meczu trwającego sezonu trzech piłkarzy Żółto-Czerwonych zostało ukaranych żółtymi kartkami. Karę indywidualną otrzymali Israel Puerto (czwarta żółta kartka w sezonie), Bartosz Kwiecień (druga żółta kartka w sezonie) oraz Bartosz Bida (pierwsza żółta kartka w sezonie).

Wobec czwartej żółtej kartki w sezonie Israel Puerto nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu z Wisłą Kraków. Pod uwagę może być za to brany czołowy strzelec Jagi w tym sezonie, Fedor Cernych, który w wyjazdowym starciu ze Śląskiem Wrocław musiał pauzować po uzbieraniu czterech „żółtek” w trwającej kampanii. Żaden z zawodników Jagiellonii nie jest zagrożony pauzą w kolejnym ligowym starciu (wyjazdowy mecz z Legią Warszawa, 28 listopada) w wypadku otrzymania żółtej kartki podczas sobotniej konfrontacji.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

5 – Augustyn;
4 – Cernych, Puerto;
2 – Imaz, Kwiecień, Pospisil, Prikryl, Romanczuk, Tabiś, Toporkiewicz;
1 – Bida, Nastić, Struski, Tiru.

Czerwone kartki w wyniku dwóch żółtych kartek w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Augustyn.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00