AktualnościŻyro: Ciężko pracowałem na tego gola

Żyro: Ciężko pracowałem na tego gola

– Zdobyłem fajną bramkę, ale wychodzę na mecz przede wszystkim po to, żeby dobrze zagrać. Ciężko zapracowałem na to, żeby wreszcie zdobyć pierwszą bramkę dla Jagi. Oby to był początek czegoś dobrego – mówił po meczu z Wisłą Kraków, wygranym 3:1 przez Jagiellonię, Michał Żyro.

– Ostatnio moja forma i całego zespołu zwyżkuje i to bardzo cieszy. Pewnym usprawiedliwieniem słabszych spotkań, które miały miejsce tuż po moim przyjściu jest fakt, że musiałem trochę poznać ten zespół, przyzwyczaić się do jego sposobu gry. Poznałem dobrze taktykę zespołu i teraz prezentuję się znacznie lepiej.

– Często jest tak, że gdy wchodzę na boisko, robię coś pozytywnego. Wiedziałem, że jestem potrzebny zespołowi, szczególnie przy stanie 1:1. Ciężko zapracowałem na to, żeby wreszcie zdobyć pierwszą bramkę dla Jagi. Oby to był początek czegoś dobrego. Przeciwko Wiśle Kraków zawsze grało mi się dobrze. Szczerze mówiąc jednak nie wiedziałem, że to grając przeciwko temu rywalowi strzeliłem najwięcej goli w ekstraklasie. Wierze, że w meczach z pozostałymi drużynami też będę prezentował się dobrze.

– W meczu ze Śląskiem miałem najwięcej wygranych pojedynków w drużynie. Jako napastnik, mam do wykonania tez brudną robotę. Często gram tyłem do bramki i absorbuję uwagę obrońców. To są detale, których przeciętny kibic nie zauważy. Dziś na przykład gola Tomka Prikryla też padł przy moim udziale, bo skupiłem na sobie uwagę defensorów – podsumował Żyro.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00