AktualnościIII liga: Nieskuteczność i porażka

III liga: Nieskuteczność i porażka

Jagiellonia II Białystok przegrała na własnym boisku 0:1 z GKS-em Wikielec w meczu 19. kolejki III ligi, gr. I. W 70. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Jankowski.

O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera Żółto-Czerwonych, Wojciecha Kobeszkę.

– Cały mecz prowadziliśmy grę i mieliśmy swoje sytuacje, trochę więcej w pierwszej połowie. W drugiej części przeciwnik cofał się coraz głębiej i po jednej z nielicznych swoich akcji objął prowadzenie. Straciliśmy przypadkowego gola, rzut karny podyktowano po rykoszecie. Nie zasłużyliśmy na taki wynik, jesteśmy bardzo rozczarowanie. Uciekły nam ważne trzy punkty.

– Brakuje nam chłodnej głowy pod polem karnym przeciwnika. Brakuje też zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie i zagrał dokładną piłkę w pole karne. Za mało jest takich momentów. W kocówce powinniśmy grać bardziej bezpośrednio. W ostatnich minutach jedynie raz poważnie zagroziliśmy rywalowi, gdy uderzał Kuba Orpik. Nie stworzyliśmy dziś zbyt wiele stuprocentowych okazji.

– Przeciwnik dochodził do okazji strzeleckich po naszych błędach. My też je mieliśmy, a próbowali między innymi Kacper Głowicki i Hubert Karpiński. Zdecydowanie lepsze sytuacje mieliśmy w pierwszej połowie. GKS Wikielec był dobrze zorganizowany w defensywie i starał się nas wybijać z rytmu. Nie zasłużyliśmy jednak na tą porażkę. Musimy szukać punktów w dwóch ostatnich spotkaniach.

– Myślę, że następne starcie z liderem z Legionowa będzie bardziej otwarte. Każdy z każdym w tej lidze może wygrać, więc trzeba wyjść i odpowiednio wykonać swoją pracę. Ciężej gra się nam na swoim terenie z drużynami, które bronią dostępu do swojej bramki – podsumował szkoleniowiec.

19. kolejka III ligi gr. I

Jagiellonia II Białystok – GKS Wikielec 0:1 (0:0).
Bramka: Jankowski 70′- karny

Jagiellonia II: Abramowicz – Głowicki, Płoszkiewicz, Żukowski, Bitok, Bayer, Wojciechowski (55′ Wiktoruk), Matus (55′ Pankiewicz), Kostal, Toporkiewicz (68′ Twarowski), Karpiński (68′ Orpik)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00