AktualnościZatamowali Wisłę, czyli w prasie o Jadze

Zatamowali Wisłę, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa podsumowuje mecz Jagiellonii z Wisłą Kraków. Tytuły zgodnie podkreślają dobrą postawę „Żółto-Czerwonych” po przerwie i zasłużone zwycięstwo nad „Białą Gwiazdą”.

Wygrali dla Jesusa. – „Never give up Jesus” – taki napis mieli na koszulkach podczas rozgrzewki piłkarze Jagiellonii, mając na myśli kontuzjowanego najlepszego strzelca białostockiego zespołu – Jesusa Imaza. Hiszpan na pewno nie podda się w walce z urazem, ale ważne jest też to, że jego koledzy nie załamali się brakiem swego lidera i pokonali Wisłę Kraków 3:1 w meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. (…) Jagiellonię cios w postaci urazu Imaza dotknął przed meczem, a Wisłę – tuż po jego rozpoczęciu. Nieodpowiedzialnie zachował się Maciej Sadlok. Rutynowany obrońca zbyt krótko podawał do Michala Fryrycha. Ratujący sytuację Czech sfaulował przechwytującego futbolówkę Bartosza Bidę i sędzia Szymon Marciniak usunął go z boisko. (…) W końcówce gospodarze pokazali jednak, że znają swój fach. Zaczęli grać szybciej, dokładniej i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, wykorzystując jedną. Po dośrodkowani z rzutu rożnego Martina Pospisila gola głową strzelił Błażej Augustyn. (…) Po zmianie stron od początku wreszcie było widać, że Jagiellonia gra w przewadze i wie, co z tym zrobić. Wisła została zepchnięta do defensywy i gubiła się w niej raz za razem. Nie udało się Cernychowi, omal gola nie strzelił rezerwowy Michał Żyro, aż wreszcie dokładnie przymierzył Tomas Prikryl i białostocki zespół znów prowadził. Tym razem nie było głupich błędów w defensywie, gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, a w końcówce przypieczętowali zwycięstwo, gdy po przechwycie ładną bramkę zdobył Żyro.

Jaga wykorzystała przewagę. – Jagiellonia Białystok przełamała niemoc i po serii czterech spotkań bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie wreszcie dopisała do swojego dorobku pełną pulę. Ekipa z Podlasia w 15. kolejce pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1. Goście od 9. minuty grali w osłabieniu, ale swoją wyższość zespół Ireneusza Mamrota udokumentował dopiero po przerwie. (…) Spotkanie w Białymstoku dla Białej Gwiazdy rozpoczęło się jednak koszmarnie. Już w 9. minucie katastrofalny błąd popełnił Maciej Sadlok, po którego zagraniu futbolówkę przejął Bartosz Bida. Zawodnika Jagi bezpardonowo zatrzymał Michal Frydrych i arbiter Szymon Marciniak bez wahania pokazał czeskiemu obrońcy czerwoną kartkę. Strata środkowego obrońcy sprawiła, ze roszady kadrowe musiał poczynić Adrian Gula. Słowacki szkoleniowiec zdecydował się zdjąć z boiska Yawa Yeboaha, który w ostatnim czasie był wyróżniającą się postacią w zespole spod Wawelu. Gospodarze siłą rzeczy doszli do głosu i szybko chcieli udokumentować liczebną przewagę zdobytą bramką. (…) Po zmianie stron Jagiellonia nadal przeważała i w 59. minucie Biegański po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Dośrodkowanie Bojana Nasticia na drugim słupku zamknął Tomas Prikryl, którego mocnego strzału z pierwszej piłki nie zdołał zatrzymać interweniujący tuż przed linią bramkową Szota i Jagiellonia ponownie objęła prowadzenie. (…) Gospodarze nie dali się jednak zaskoczyć, a losy spotkania w 87. minucie rozstrzygnął Michał Żyro, który znakomicie sfinalizował indywidualną akcję i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę przypieczętował wygraną miejscowego zespołu.

Sport
Jaga zatamowała Wisłę. – Jagiellonia Białystok od 9 minuty grała w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Michala Frydrycha. Wisła w drugiej połowie nie zatrzymała naporu gospodarzy. (…) Po przerwie Jagiellonia przycisnęła Wisłę i po bramce Tomasza Prikryla. Goście w końcówce próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak Michał Żyro silnym, a zarazem pięknym uderzeniem pokonał Biegańskiego i ustalił wynik spotkania.