AktualnościPójść za ciosem, czyli w prasie o Jadze

Pójść za ciosem, czyli w prasie o Jadze

Środowa prasa zapowiada już mecz Jagiellonii w Warszawie. Michał Żyrop zapewnia, że w niedzielę nie zadrży mu noga, a nasi kibice szykują się na wyjazd do stolicy.

Kurier Poranny
Wnioski po Wiśle. – Największym plusem zwycięstwa 3:1 Jagiellonii z Wisłą Kraków było to, że białostoczanie strzelili trzy gole mimo braku swego najlepszego strzelca – Jesusa Imaza. Pozytywów było więcej, co jest bardzo ważne w kontekście wyjazdu do Warszawy na mecz Legią. Żółto-Czerwoni znakomicie wypełnili lukę po najlepszym strzelcu – Imazie, a ciężar zdobywania bramek rozłożył się na wszystkie formacje. Bramkarza rywali pokonali: obrońca Błażej Augustyn, pomocnik Tomas Prikryl i napastnik Michał Żyro. (…) Warto odnotować wkład rezerwowych w zwycięstwo. Żyro strzelił gola po akcji, w której brał udział Karol Struski (na zdjęciu). Bartłomiej Wdowik był na boisku tylko przez osiem minut, a zdążył oddać kapitalny strzał, z najwyższym trudem obroniony przez golkipera Wisły. Wsparcie z ławki rezerwowych Jagi, dyskretne na początku sezonu, staje się coraz większe. (…) Jagiellonia koniecznie musi atakować od początku i obejmować prowadzenie. Kiedy drużyna trenera Mamrota jako pierwsza strzelała gola w tym sezonie, to aż pięć razy wygrała i raz zremisowała (1:1 z Radomiakiem). A gdy to rywale zdobywali bramkę na 1:0, Żółto-Czerwoni nie zwyciężyli ani razu, doprowadzając co najwyżej do remisu.

Kibice Jagi jadą na Legię. – Zanosi się na to, że podczas meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok kibice gości będą mogli liczyć na potężne wsparcie z trybun. Na wyjazd do stolicy zdecydowało się już ponad 700 kibiców Żółto-Czerwonych, a zapisy wciąż są prowadzone.

Przegląd Sportowy
Michał Żyro chce strzelić gola Legii. – Nie myślę, z kim mam zdobywać bramki, a przeciwko komu – nie. Okazje mam, odkąd jestem w Jagiellonii, ale do siatki trafiłem dopiero ostatnio, z Wisłą Kraków. Po zmianie klubu już w trakcie sezonu, choć jestem Polakiem i znam ekstraklasę, potrzebowałem czasu, by poznać specyfikę Jagiellonii, chłopaków, więc aklimatyzacja trochę potrwała. Wszystko jest już poukładane, od kilku meczów forma rośnie – nie tylko moja, ale i całego zespołu. Mam nadzieję, że do końca roku jeszcze coś dołożę, ale liczą się przede wszystkim zwycięstwa, a jeśli pomogę golem lub asystą, to tym lepiej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00