AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Legią Warszawa

Raport kartkowy przed meczem z Legią Warszawa

W najbliższą niedzielę (28.11) Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 15. serii gier, Jagiellończycy pokonali przy Słonecznej zespół Wisły Kraków 3:1 (Augustyn 41′; Prikryl 59′; Żyro 87′ – Szota 45′). W piętnastym meczu trwającego sezonu pięciu piłkarzy Żółto-Czerwonych zostało ukaranych żółtymi kartkami. Karę indywidualną otrzymali Kacper Tabiś (trzecia żółta kartka w sezonie), Błażej Augustyn (szósta żółta kartka w sezonie), Fedor Cernych (piąta żółta kartka w sezonie), Bojan Nastić (druga żółta kartka w sezonie) oraz Bogdan Tiru (druga żółta kartka w sezonie).

W niedzielnym meczu z Legią Warszawa żaden piłkarz Jagiellonii nie musi pauzować ze względu na liczbę otrzymanych dotychczas w sezonie żółtych kartek. Ponadto pod uwagę może być brany Israel Puerto, który nie mógł wystąpić w spotkaniu z Wisłą Kraków. Jedynym Jagiellończykiem zagrożonym absencją w kolejnym ligowym starciu (domowe spotkanie 17. kolejki z Górnikiem Łęczna) jest Kacper Tabiś, który dotychczas zgromadził na swoim koncie trzy „żółtka”.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

6 – Augustyn.

5 – Cernych.

4 – Puerto.

3 – Tabiś.

2 – Imaz, Kwiecień, Nastić, Pospisil, Prikryl, Romanczuk, Tiru, Toporkiewicz.

1 – Bida, Struski.

Czerwone kartki w wyniku dwóch żółtych kartek w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Augustyn.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00