AktualnościCLJ U-18: Przy Elewatorskiej ze Stalą Rzeszów

CLJ U-18: Przy Elewatorskiej ze Stalą Rzeszów

Już w najbliższą niedzielę, 28 listopada, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w trwającym sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej zespół Stali Rzeszów.

Obecnie podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zajmują 11. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i pięciu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 33 strzelonych do 30 straconych goli. Obecnie najskuteczniejszym strzelcem w zespole ze stolicy Podlasia jest Jakub Lutostański, autor 11 bramek.

Warto wspomnieć, że niedzielny mecz będzie pierwszym rozgrywanym w ramach serii gier rewanżowych. Spotkaniem ze Stalą białostoczanie zainaugurują wiosenną rundę zmagań w CLJ U-18, ale oczywiście mecz zostanie rozegrany awansem. Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego już raz mierzyli się zatem z rzeszowianami. Miało to miejsce w inaugurującej sezon kolejce. Było to spotkanie wyjazdowe, w którym młodzi piłkarze Dumy Podlasia okazali się lepsi od beniaminka z Podkarpacia, którego ograli pewnie i wysoko 6:2. Gole dla Jagi strzelili wówczas Podczarski, Karpiński (dwa), Lutostański, Lewicki oraz Zyśk. Warto jeszcze nadmienić, że niedzielna konfrontacja będzie meczem bezpośrednich sąsiadów w tabeli, bowiem Stal Rzeszów aktualnie zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji.

Jeżeli chodzi o rezultaty osiągane przez Jagiellończyków w dalszej części sezonu, to prezentują się one następująco – w drugiej kolejce białostoczanie podtrzymali swoją dobrą dyspozycję, pokonując przy Elewatorskiej Raków Częstochowa 3:2 po hattricku Jakuba Lutostańskiego. Później przyszła pierwsza strata punktów w sezonie w postaci wyjazdowego remisu 2:2 z Gwarkiem Zabrze, ale już w 4. serii gier byliśmy świadkami zwycięstwa 3:1 nad Polonią Warszawa. W tamtym starciu ze świetnej strony ponownie zaprezentował się Lutostański, który drugi raz w sezonie zanotował hattricka.

W kolejnym ligowym meczu, rozgrywanym w Lubinie, białostoczanie po raz pierwszy w sezonie przegrali i do domu wracali bez choćby punktu. Zagłębie okazało się lepsze i wygrało 3:1. Mimo tej porażki Jagiellończycy utrzymali się w czołówce tabeli CLJ. W 6. serii gier potwierdzili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Przy Elewatorskiej ograli bowiem Wartę Poznań 2:1. Po tygodniu Jagiellończycy zagrali na wyjeździe, w Szczecinie, gdzie zmierzyli się z Pogonią (remis 2:2).

Kolejne rezultaty to porażka 2:3 z Cracovią, przegrana 0:2 z Arką Gdynia, zwycięstwo, po szalonym meczu, 6:4 z UKS SMS Łódź, wygrana 2:0 ze Śląskiem Wrocław i porażka 0:3 z Legią Warszawa. Dwa tygodnie temu młodzi białostoczanie zremisowali, na wyjeździe, z Górnikiem Zabrze 2:2, kiedy to punkt Jagiellończykom zapewniły dwa trafienia Radka Zyśka. Z kolei przed tygodniem piłkarze ze stolicy Podlasia ulegli przy Elewatorskiej zespołowi Wisły Kraków 2:3. W tym spotkaniu dla Jagi trafili Mabiala i Zyśk. Relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Warto nadmienić, że juniorzy starsi Jagiellonii Białystok mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Mowa o domowym meczu 12. kolejki z Lechem Poznań, który pierwotnie miał być rozegrany 29 października, jednak został przełożone na 24 listopada. Niestety, ale i drugi termin nie okazał się ostatecznym i spotkanie ponownie przełożono na jeszcze nieokreślony termin.

Słowo o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Stal Rzeszów zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 17 punktów i bilansem pięciu zwycięstw, dwóch i siedmiu porażek. Bilans bramkowy rzeszowian to 28 strzelonych do 36 straconych goli. Najlepszym strzelcem Stali jest Michał Musik, który w tym sezonie zanotował już 13 trafień i lideruje wyścigowi o miano króla strzelców całych rozgrywek z dwoma bramkami przewagi nad Kubą Lutostańskim. W niedzielę czeka nas zatem przy Elewatorskiej pojedynek strzelców wyborowych. Przed tygodniem zawodnicy ze stolicy województwa podkarpackiego nie grali, bowiem ich spotkanie z Legią Warszawa zostało przełożone najpierw na 24 listopada, a następnie na 8 grudnia. Do meczu z Jagiellonią przystąpią zatem po dwóch tygodniach bez meczu. Ostatnim ich występem było domowe starcie z Lechem Poznań w ramach 14. kolejki (14 listopada), zakończone wysoką porażką 1:7. Jedyną bramkę dla rzeszowian w tamtym starciu zdobył Musik, wykorzystując rzut karny.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Stal Rzeszów przewidziany jest na niedzielę, 28 listopada, na godz. 11:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w klubowej telewizji Jagiellonii Białystok, na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00