AktualnościIII liga: Przyjeżdża lider

III liga: Przyjeżdża lider

W najbliższą niedzielę (28.11) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się przy Elewatorskiej z Legionovią w ramach 20. kolejki.

Obecnie jagiellońskie rezerwy zajmują 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i ośmiu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 31 strzelonych goli i 29 straconych. Żółto-Czerwoni mają na razie o jedno spotkanie mniej rozegrane od rywali, ponieważ wcześniej zostało przełożone domowe spotkanie z Mamrami Giżycko. Najskuteczniejszym Jagiellończykiem w trzecioligowych zmaganiach jest póki co Hubert Karpiński, autor 10 goli. O cztery trafienia mniej ma na koncie Martin Kostal.

Ostatnim spotkaniem naszego drugiego zespołu było przegrane 0:1 domowe starcie z GKS-em Wikielec. Decydującego gola z rzutu karnego w 70. minucie strzelił Michał Jankowski, a Żółto-Czerwoni nie wykorzystali w nim kilku dogodnych szans.

– Brakuje nam chłodnej głowy pod polem karnym przeciwnika. Brakuje też zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie i zagrał dokładną piłkę w pole karne. Za mało jest takich momentów. W końcówce powinniśmy grać bardziej bezpośrednio – stwierdził trener Wojciech Kobeszko po ostatnim ligowym spotkaniu.

Co warto wiedzieć o naszym najbliższym rywalu? Legionovia obecnie jest liderem tabeli z 38 punktami. Nasi niedzielni rywale wygrali 11 spotkań, pięć zremisowali i dwa przegrali. Ich bilans bramkowy to 35 strzelonych i 20 straconych bramek. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Mazowsza jest Michał Bajdur z ośmioma golami. Warto jednak podkreślić, że ostatnich trzech ligowych spotkań drużyna z Legionowa nie wygrała, a więc nie notuje dobrej passy. To dobra okazja dla naszych rezerw, by zrewanżować się temu rywalowi za porażkę z pierwszej kolejki rundy jesiennej. W Legionowie wygraną 2:0 gospodarzom zapewniły trafienia Dawida Papazjana i Patryka Koziary.

– Myślę, że następne starcie z liderem z Legionowa będzie bardziej otwarte. Każdy z każdym w tej lidze może wygrać, więc trzeba wyjść i odpowiednio wykonać swoją pracę. Ciężej gra się nam na swoim terenie z drużynami, które bronią dostępu do swojej bramki – dodał trener Kobeszko.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Legionovia w najbliższą niedzielę, 28 listopada, o godzinie 13:30. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00