AktualnościCLJ U-18: Lutostański Show przy Elewatorskiej

CLJ U-18: Lutostański Show przy Elewatorskiej

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok pokonali Stal Rzeszów 5:0 w ramach 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Bohaterem potyczki był Jakub Lutostański, autor czterech goli dla Żółto-Czerwonych. Jedno trafienie dorzucił Mateusz Kowalski.

Jagiellończycy rozpoczęli starcie ze Stalą z dużym animuszem. W pierwszym kwadransie Żółto-Czerwoni mieli kilka dogodnych szans. Najlepszej w 10. minucie nie wykorzystał Sebastian Dąbrowski, który po świetnym podaniu od Michała Mościckiego przegrał pojedynek z golkiperem gości.

Przyjezdni zagrażali naszemu zespołowi sporadycznie. W 18. minucie jeden z zawodników rywala oddał precyzyjny strzał z dystansu, który nie sprawił problemów broniącemu dziś dostępu do jagiellońskiej bramki Mieszkowi Maternie.

W 21 minucie miało miejsce starcie Kuby Lutostańskiego z obrońcą w polu karnym rywala. Sędzia pozostał jednak niewzruszony. W 27. minucie bramkarz gości popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami. Najpierw po uderzeniu Wojdakowskiego, a po chwili efektowną paradą oddalił zagrożenie po strzale Dąbrowskiego.

Zaraz potem w dogodnej sytuacji znalazł się Alex Protaziuk. Zawodnik Jagi uderzył obok bramki. Następna okazja to przegrany pojedynek Lutostańskiego z bramkarzem Stali. To powinien być gol, ale co się odwlecze to nie uciecze. W 40. minucie Kuba dopiął swego kończąc zespołową akcję drużyny uderzeniem z najbliższej odległości do pustej bramki. Na przerwę Jagiellończycy schodzili prowadząc 1:0.

Początek drugiej odsłony to kolejne dogodne szanse Żółto-Czerwonych. Brylował oczywiście Lutostański. Napastnik zanim po raz drugi trafił do siatki, najpierw dwukrotnie uderzał niedokładnie będąc w sytuacjach oko w oko z golkiperem. W 55. minucie jednak zachował się wzorowo i po raz drugi mógł wraz z kolegami unieść ręce w geście triumfu.

Po godzinie gry Jaga dokonała podwójnej zmiany. Zeszli Dąbrowski i Bartek Bernatowicz, a na murawie pojawili się Jan Faberski i Oskar Osipiuk. Wcześniej na boisko wszedł także Miłosz Skowronek, a zszedł Jakub Lewicki.

Janek Faberski chwilę po wejściu na boisko mógł zapisać się w protokole meczowym strzelonym golem. Filigranowy pomocnik przegrał jednak pojedynek z golkiperem Stali.

Po godzinie gry rzeszowianie przejęli inicjatywę chcąc odrobić straty. Kilka razy poważnie zakotłowało się w polu karnym Jagiellończyków, a trener Zalewski reagował zmianami. W 73. Minucie Mateusz Kowalski pojawił się na boisku w miejsce Mościckiego.

Potem trwał koncert jednego aktora. W odstępie kilku minut Jagiellończycy zdobyli dwie bramki, oczywiście autorstwa Lutostańskiego. Kuba najpierw fenomenalnie, technicznie uderzył zza pola karnego, a chwilę później na raty pokonał bramkarza przyjezdnych. Lutostański show przy Elewatorskiej. Znakomita niedziela naszego napastnika.

W 80. minucie bohater potyczki opuścił murawę na rzecz Michała Samborskiego. Pięć minut później Jaga zdobyła piątą bramkę. Do siatki tym razem trafił rezerwowy Mateusz Kowalski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Żółto-Czerwonych. Cztery gole Kuby Lutostańskiego pozwoliły mu wysunąć się na czoło klasyfikacji strzelców CLJ U-18. Czapki z głów.

O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Krzysztofa Zalewskiego.

– Zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Od pierwszych minut chcieliśmy jak najszybciej zdobyć bramkę. Przy kilku sytuacjach zabrakło nam skuteczności i zimnej krwi. Mogliśmy rozstrzygnąć ten mecz już w pierwszych 25 minutach. Stworzyliśmy kilka fajnych akcji, ale zdobyliśmy tylko jedną bramkę. W drugiej części były momenty, w których troszkę szarpaliśmy się z rywalem, ale szybko uspokoiliśmy sytuację drugim golem. W konsekwencji zdobyliśmy ich pięć, co bardzo cieszy. Brawa dla Kuby Lutostańskiego za cztery gole, dziś był skuteczny. Cały zespół na to zapracował – podsumował szkoleniowiec.