AktualnościIII liga: Porażka rezerw po golu w końcówce

III liga: Porażka rezerw po golu w końcówce

W niedzielę (28.11) Jagiellonia II Białystok przegrała przy Elewatorskiej z Legionovią Legionowo w meczu gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni ulegli liderowi 3:4.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – Przegrywamy mecz, tracąc bramkę w ostatniej chwili, w doliczonym czasie gry. Trudno coś powiedzieć. Nie mogę mieć pretensji do chłopaków, bowiem wykonali dzisiaj kawał dobrej roboty. Starali się, tak jak tego od nich oczekiwałem. To kolejny mecz, w którym gramy nieźle, ale niestety schodzimy z boiska pokonani. Za styl punktów nie dają. Musimy być bardziej odpowiedzialni w niektórych sytuacjach. Bramki, które dzisiaj straciliśmy, przynajmniej dwie, to były nasze dla przeciwników prezenty, a to boli. Uważam, że chłopcy postawili się dzisiaj liderowi i wykonali na boisku kawał dobrej pracy, a schodzimy z murawy z niczym. Zatem jeżeli chodzi o punkty jest to duże rozczarowanie – powiedział trener Kobeszko. Pełnej wypowiedzi opiekuna Jagiellonii II Białystok można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na JagaTV.

Po rozegraniu tego spotkania jagiellońskie rezerwy zajmują 13. miejsce w tabeli gr. I III ligi. Dorobek punktowy Żółto-Czerwonych to 21 „oczek”. Bilans meczów to natomiast sześć zwycięstw, trzy remisy i dziewięć porażek. Bilans bramkowy to natomiast 34 strzelone do 33 straconych goli. Legionovia natomiast wciąż przewodzi tabeli, na koncie mając 41 punktów co daje cztery „oczka” przewagi nad drugim w klasyfikacji Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Niedzielna porażka to piąty z rzędu mecz Jagiellonii II Białystok bez zwycięstwa, druga z kolei przegrana. Jagiellończycy nie wygrali meczu ligowego od 16 października i wysokiego zwycięstwa w delegacji nad Pilicą Białobrzegi – 8:2 (cztery Karpiński, dwie Surzyn, Wojciechowski i Kostal). Niemniej białostoczanie będą mieli przed końcem roku jeszcze jedną szansę do zakończenia wyżej wymienionej złej passy. 4 grudnia podejmą bowiem przy Elewatroskiej zespół Mamr Giżycko w zaległym meczu 15. kolejki. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Początek spotkania przewidziany jest na godz. 13:00.

20. kolejka gr. I III ligi, 28.11.2021 r.

Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 3:4 (2:1).

Bramki: Zyśk 13′; Karpiński 26′ z rzutu karnego; Waszkiewicz 66′ gol samobójczy – Papazjan 14′; Sonnenberg 48′; Koziara 62′, 90′.

Skład Jagiellonii: Niezgoda – Matus, Pankiewicz, Żukowski, Płoszkiewicz, Mabiala (Głowicki 60′), Orpik, Bayer (K) (Wiktoruk 68′), Wojciechowski, Zyśk (Twarowski 60′), Karpiński (Huczko 86′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00