AktualnościOlszewski: Nie powinniśmy przegrać takiego meczu

Olszewski: Nie powinniśmy przegrać takiego meczu

– Można powiedzieć, że to porażka na własne życzenie. Nie powinniśmy przegrać takiego meczu tym bardziej, że przez całą drugą połowę przeważaliśmy – powiedział wahadłowy Jagiellonii Białystok, Paweł Olszewski, po przegranym 0:1 niedzielnym (28.11), wyjazdowym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Legią Warszawa.

– Legia broniła wyniku, chciała „przepchnąć” ten mecz, ale my nie możemy tak grać. Nie mieliśmy za dużo stuprocentowych sytuacji, ale mając przed sobą zespół, który się ciągle broni, powinniśmy być bardziej cierpliwi i wyrachowani w rozegraniu. Powinniśmy czasami nieco dłużej tworzyć sytuacje i czekać, aż gdzieś potworzą się przestrzenie, a trochę tego zabrakło. Może gdzieś w ostatnim momencie zabrakło też decyzji, co niestety zaważyło. Boli to, że bramkę tracimy po stałym fragmencie gry – stwierdził „Olszi”.

– Jeśli chodzi o mnie, to bardzo się cieszę, że wracam po ponad ośmiu miesiącach. Ta przerwa naprawdę mi się dłużyła. Mam nadzieję, że wyjdę na prostą i będzie z górki. Bardzo długo czekałem na taką szansę. Wchodziłem dzisiaj na boisko z dużą ekscytacją i chęcią. Nie bałem się tego, że fizycznie może być coś nie tak. Uważam, że pod tym aspektem nieźle wyglądam, chociaż oczywiście wiadomo, że pewnie coś jest do poprawy. Jeśli chodzi o fizyczność w dzisiejszym meczu, to czułem się naprawdę dobrze. Niemniej wiem, że z biegiem czasu będzie tylko lepiej – mówił 22-latek.

Z czego wynika fakt, że Jagiellonia w trzecim z rzędu mecz traci gola tuż przed przerwą? – Nie wiem z czego to może wynikać. To jest trudne pytanie, na które nie wiem jak odpowiedzieć. Wydaje mi się, że każdy z nas jest w pełni skoncentrowany przez 90 minut. Nie chce mówić, że to przypadek, bo jak taka rzecz się powtarza to znaczy, że coś jest nie tak. Musimy z tego wyciągnąć wnioski – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00