Aktualności16. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

16. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 16. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na pozycji lidera umocnił się Lech Poznań. Na drugie miejsce awansowała Pogoń Szczecin. Jagiellonia po porażce w Warszawie spadła na 11. pozycję.

Piast Gliwice pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1. Goście mogli wyśmienicie rozpocząć to spotkanie, ale Roman Gergel nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo tego tuż przed przerwą Misanović dał prowadzenie „Słoniom”. W drugiej połowie Czerwiński i Sokołowski zapewnili trzy „oczka” „Piastunkom”.

Radomiak Radom wygrał w Krakowie z Wisłą 1:0, a jedyną bramkę po strzale z rzutu karnego zdobył Karol Angielski.

W starciu dwóch Górników lepszym okazał się ten z Zabrza. Na stadionie w Łęcznej to gospodarze objęli prowadzenie dzięki bramce Gola, jednak jeszcze przed przerwą dwa trafienia Podolskiego i Dadoka zapewniły Ślązakom komplet punktów.

Śląsk Wrocław ograł Stal Mielec 2:1. Na bramki Praszelika i Schwarza odpowiedział Czorbadżijski.

Pogoń Szczecin rozgromiła u siebie Lechię Gdańsk 5:1. Gole dla „Powrtowców” strzelili Dąbrowski, Zahović, Kucharczyk i Kowalczyk. Lechiści zdołali odpowiedzieć trafieniem Zwolińskiego.

Raków Częstochowa rozbił u siebie Zagłębie Lubin 4:0. Już na początku spotkania na stadionie pod Jasną Górą… zgasło światło. Awarię usunięto po godzinie, a częstochowianie wysoko ograli „Miedziowych” dzięki golom Lopeza, Gutkovskisa i Poletanovicia.

Wisła Płock utrzymała status niepokonanej u siebie. Tym razem na stadionie przy Łukaszewicza przegrała Cracovia 1:2. Do przerwy dwa gole dla „Nafciarzy” strzelili Szwoch i Walo. Bramkę dla drużyny Jacka Zielińskiego po przerwie zdobył Piszczek.

W derbach Poznania Lech pokonał Wartę 2:0 po golach Milicia i Ishaka.

Legia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Jedynego gola w czasie doliczonym do pierwszej połowy strzelił Johansson.