AktualnościIII liga: W sobotę nadrobią zaległości

III liga: W sobotę nadrobią zaległości

Już w najbliższą sobotę (4.12) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają swój ostatni ligowy mecz w 2021 roku. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej, w zaległym spotkaniu 15. kolejki, Mamry Giżycko.

Obecnie Jagiellonia II Białystok zajmuje 13. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu wygranych, trzech remisów i dziewięciu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 34 strzelone i 33 stracone gole. Najskuteczniejszym piłkarzem Jagi w trzecioligowych rozgrywkach jest Hubert Karpiński, autor 11 trafień, który do przewodzących wyścigowi o tytuł najlepszego strzelca zmagań Kamila Sabiłło z Unii Skierniewice oraz Michała Strzałkowskiego z Legii II Warszawa traci zaledwie jedną bramkę.

Za Jagiellończykami trudne tygodnie, podczas których podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Ostatnia ligowa wygrana Żółto-Czerwonych to 16 października i wyjazdowe boje z Pilicą Białobrzegi, zakończone efektownym 8:2. Od tamtej pory piłkarze ze stolicy Podlasia rozegrali pięć spotkań, trzy z nich przegrywając, a w dwóch remisując. Również przed tygodniem nie dane było białostoczanom cieszyć się ze zwycięstwa, bowiem w ostatnich chwilach doliczonego do drugiej połowy czasu gry stracili bramkę i musieli pogodzić się z porażką z liderem tabeli, Legionovią Legionowo.

– Jeżeli w meczu z Mamrami będziemy potrafili zagrać na takich obrotach jak dzisiaj, to myślę, że wynik pozostaje sprawą otwartą. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, chociaż ze zwycięstwami w ostatnim czasie nie jest u nas dobrze. Szkoda tych sytuacji, ponieważ nie jesteśmy słabszym zespołem, który zasługuje na porażkę. Niestety, za styl punktów nie dają. Z Mamrami powalczymy o pełną pulę i mam nadzieję, że to się odwróci, a rundę jesienną zakończymy zwycięstwem i w lepszych humorach – mówił po spotkaniu z Legionovią trener jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko. Pełnej wypowiedzi opiekuna drugiego zespołu Jagiellonii, uzupełnionej skrótem tamtego spotkania, można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kilka słów o naszych sobotnich rywalach. Mamry Giżycko to jeden z tegorocznych beniaminków w gr. I III ligi. Giżycczanie zajmują aktualnie 18. miejsce w tabeli, mogąc się pochwalić dorobkiem 14 punktów, zdobytych dzięki czterem zwycięstwom oraz dwóm remisom. Do tego bilansu trzeba jeszcze doliczyć 12 porażek. Bilans bramkowy piłkarzy z Mazur to natomiast 16 strzelonych i 34 stracone gole. Najlepszym strzelcem w zespole jest dobrze znany białostockiej publiczności Szymon Łapiński, który dotąd czterokrotnie znajdował drogę do bramki rywali. Innym znanym piłkarzem broniącym barw zespołu z Giżycka jest zawodnik, który w rodzinne strony wrócił po wielu latach gry na wyższych szczeblach, czyli były reprezentant Polski, Łukasz Broź. Ostatni mecz ligowy Mamr to wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego na spotkanie z tamtejszą Lechią (28 listopada), który zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Początek spotkania Jagiellonia II Białystok – Mamry Giżycko jest przewidziany na sobotę, 4 grudnia, godz. 13:00. Informujemy, że transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00