AktualnościIII liga: Porażka w ostatnim meczu jesieni

III liga: Porażka w ostatnim meczu jesieni

Jagiellonia II Białystok przegrała w zaległym meczu gr. I III ligi z Mamrami Giżycko 0:1 przy Elewatorskiej. Żółto-Czerwoni zmarnowali wiele okazji, w tym rzut karny.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Wojciecha Kobeszkę.

– Przegraliśmy na zakończenie jesiennych zmagań i to bardzo boli, bo mieliśmy mnóstwo sytuacji. Przeciwnik z gry wypracował sobie jedną okazję, którą wykorzystał w drugiej połowie. Nie pomogliśmy sobie w tym spotkaniu tracąc gola. Od wyniku jeszcze bardziej martwi fakt, że w pierwszej i drugiej połowie nie jesteśmy w stanie trafić do bramki przeciwnika mimo znakomitych szans. Zmarnowaliśmy rzut karny, który przestrzelił Bartosz Wiktoruk przy stanie 0:1 i to powoduje duże rozczarowanie z końcowego rezultatu.

– Po niewykorzystanym karnym mieliśmy moment przestoju, ale w końcówce mieliśmy dwie dogodne sytuacje do wyrównania. Skuteczność jest naszą bolączką. Mieliśmy w tej rundzie dobre mecze, w których graliśmy bardzo ofensywnie. Dziś też postawiliśmy na atak, ale nie przyniosło to pożądanego efektu. Szkoda tej końcówki roku, bo jest dla nas bardzo nieudana. Daje nam dużo do myślenia.

– Brakuje nam przede wszystkim jakości pod bramką przeciwnika, chłodnej głowy. Wiadomo, że to są emocje i nie zawsze wychodzi. Na pewno jakości piłkarskiej nam trochę brakuje i to często odbija się na wykorzystywaniu okazji pod bramką rywala. jest Hubert Karpiński, który zdobył sporo bramek w rundzie, ale pozostali piłkarze mimo wielu okazji, często nie byli w stanie ich odpowiednio sfinalizować. Musimy wziąć odpowiedzialność za wydarzenia, które za nami. Nie wykorzystaliśmy w międzyczasie kilku rzutów karnych, co też jest rozczarowaniem. Przeciwnik w ostatnich pięciu spotkaniach z kolei wykorzystywał swoje jedenastki. Niestety, taka jest piłka i jestem tym bardzo zawiedziony. Wierzę, że będziemy w stanie podnieść się i wiosną zaprezentować się o wiele lepiej, niż jesienią – podsumował szkolewniowiec.

Rezerwy Jagiellonii zakończyły jesienną część sezonu na 13. miejscu w tabeli III ligi gr. I.

15. kolejka III ligi, gr. I – mecz zaległy

Jagiellonia II Białystok – Mamry Giżycko 0:1 (0:0)
Bramka: Krystian Wiszniewski 65′

Jagiellonia II: Niezgoda – Pankiewicz, Żukowski, Czerech, Mabiala (66′ Głowicki), Matus, Orpik (74′ Bernatowicz), Wojciechowski (60′ Pawłowski), Kostal (60′ Wiktoruk), Zyśk, Karpiński

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00