Aktualności17. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

17. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 17. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na pierwszych dwóch pozycjach umocniły się Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Jagiellonia po niespodziewanej porażce z Górnikiem Łęczna spadła na 12. pozycję.

Kolejka rozpoczęła się w Mielcu, gdzie Stal pokonała Wisłę Płock 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Tomasiewicz i Mak, a „Nafciarzy” odpowiedzieli trafieniem Kolar.

Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław 3:1. Zespół Jana Urbana wygrał dzięki trafieniom Nowaka i Podolskiego. Autorem jedynego trafienia dla ekipy Jacka Magiery był Łyszczarz.

Pogoń Szczecin zwyciężyła na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1. „Portowcy” zgarnęli komplet punktów dzięki bramkom Grosickiego, Bartkowskiego oraz Kowalczyka. „Słonie” zdołały odpowiedzieć golem Wlazły.

Jagiellonia Białystok przegrała z Górnikiem Łęczna 1:2. Bohaterem beniaminka został zdobywca dwóch bramek – Damian Gąska. „Żółto-Czerwoni” zdołali odpowiedzieć tylko golem Puerto.

Lechia Gdańsk wygrała w meczu na szczycie z Rakowem Częstochowa 3:1. Do przerwy zespół Marka Papszuna prowadził dzięki bramce Ledermana, jednak gole Durmusa i Paixao dały trzy punkty lechistom.

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:2. „Kolejorz” prowadził już 3:0 po golach Amarala, Kamińskiego i Milicia. Po przerwie do głosu doszli „Miedziowi”, którzy zdobyli dwie bramki po trafieniach Simicia i Kruka.

Cracovia pokonała Legię 1:0, a jedynego gola strzelił Pelle van Amersfoort.

Kolejka zakończyła się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. Na gola Zrelaka odpowiedział Frydrych.