AktualnościCLJ U-18: Kończą rok starciem z Lechem

CLJ U-18: Kończą rok starciem z Lechem

W najbliższy piątek, 10 grudnia, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają ostatni, oficjalny mecz w 2021 roku. W ramach zaległego spotkania 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Żółto-Czerwoni podejmą Lecha Poznań.

Obecnie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 24 punktów i bilansem siedmiu zwycięstw, trzech remisów i sześciu porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 39 strzelonych goli i 32 stracone. Obecnie najskuteczniejszym strzelcem w zespole ze stolicy Podlasia jest Jakub Lutostański, autor 15 trafień.

Warto wspomnieć, że to już trzecie i oby ostatnie podejście do rozegrania domowego starcia z Lechem w bieżącym sezonie. Wcześniej ze względu na dużą liczbę chorób w obu zespołach mecz był przekładany dwukrotnie. Do trzech razy sztuka.

Jak ostatnio wiodło się obu drużynom? Jagiellończycy ostatnio grają w kratkę i nie mogą złapać dobrej serii. Po efektownej wygranej ze Stalą Rzeszów 5:0 przy Elewatorskiej przyszła wyjazdowa porażka z Rakowem Częstochowa 1:2.

– Szkoda, ponieważ zarówno przed przerwą jak i po zmianie stron mieliśmy stuprocentowe okazje, natomiast przeciwnik miał ich zdecydowanie mniej, ale był skuteczniejszy. Jeżeli chodzi o mecz z Lechem Poznań, którym zamkniemy 2021 rok, oczywiście chcielibyśmy go wygrać i zakończyć tę rundę w dobrych nastrojach. Zrobimy wszystko, żeby tak było – powiedział trener Zalewski.

Słowo o piątkowych rywalach Jagiellończyków. Lech Poznań zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 27 punktów i bilansem ośmiu zwycięstw, trzech remisów i pięciu porażek. Bilans bramkowy ekipy z Poznania to 43 strzelone gole do 21 straconych. Najlepszym strzelcem Lecha jest Filip Wełniak, który w tym sezonie zanotował już 13 trafień i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców, za naszym Kubą Lustostańskim. Ostatnim występem Lecha było wyjazdowe starcie z MKS Polonią Warszawa, zakończone porażką 1:2.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań przewidziany jest na piątek, 10 grudnia, godz. 12:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w klubowej telewizji Jagiellonii Białystok, na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00