AktualnościPięciu zagrożonych, nikt nie pauzuje – raport kartkowy

Pięciu zagrożonych, nikt nie pauzuje – raport kartkowy

W najbliższą sobotę (11.12) Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 17. serii gier, Jagiellończycy ulegli w Białymstoku Górnikowi Łęczna 1:2. W tym meczu dwóch piłkarzy Żółto-Czerwonych zostało ukaranych żółtymi kartkami. Karę indywidualną otrzymali Błażej Augustyn i Michał Pazdan. Dla pierwszego z nich to już siódme napomnienie w sezonie, wobec czego w Gdańsku będzie zagrożony pauzą w przypadku otrzymania kolejnego kartonika. Natomiast dla Pazdana to pierwsza kara indywidualna w rozgrywkach.

W sobotnim meczu z Lechią żaden piłkarz Jagiellonii nie musi pauzować ze względu na liczbę otrzymanych dotychczas w sezonie żółtych kartek. Jagiellończycy zagrożeni absencją w kolejnym ligowym starciu (wyjazdowe spotkanie 19. kolejki z Rakowem Częstochowa) są Bojan Nastić, Tomas Prikryl, Taras Romanczuk i Kacper Tabiś, którzy dotychczas zgromadzili na swoim koncie po trzy „żółtka” oraz wspomniany wcześniej Augustyn, który siedmiokrotnie był w ten sposób karany przez arbitrów.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

7 – Augustyn.

5 – Cernych.

4 – Puerto.

3 – Nastić, Prikryl, Romanczuk, Tabiś.

2 – Imaz, Kwiecień, Pospisil, Tiru, Toporkiewicz.

1 – Bida, Struski, Pazdan.

Czerwone kartki w wyniku dwóch żółtych kartek w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Augustyn.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00