AktualnościCLJ U-18: Porażka w zaległym meczu

CLJ U-18: Porażka w zaległym meczu

Juniorzy starsi Jagiellonii przegrali u siebie z Lechem Poznań 2:3 w ostatnim, tegorocznym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Gole dla Żółto-Czerwonych w zaległym starciu z Kolejorzem strzelali Oliwier Wojciechowski i Radosław Zyśk.

Początek piątkowej rywalizacji był bardzo wyrównany, a w pierwszych fragmentach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Do czasu, aż ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się zawodnik gości, kompletnie zaskakując przy tym naszego golkipera – Kubę Jasionka. Na szczęście przyjezdni nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 16. minucie wyrównującego gola Jagiellończycy strzelili po pięknej akcji całego zespołu z udziałem Michała Mościckiego, Jakuba Burkowskiego i Oliwiera Wojciechowskiego. Ten ostatni jak profesor sfinalizował szybki atak i mieliśmy remis 1:1.

W kolejnych minutach żadna ze stron nie osiągnęła wyraźnej przewagi. Jagiellończycy kilka razy zbliżyli się do pola karnego gości, ale bez efektu bramkowego. Z kolei przyjezdni byli skuteczni. W 27. minucie lechici wyprowadzili efektowny, szybki kontratak, zakończony trafieniem Huberta Szulca. Znów przegrywaliśmy.

W piątek Jagiellończycy grali ostro i zdecydowanie. Po 30 minutach trzech naszych piłkarzy miało już na koncie żółte kartki. Ukarani zostali Burkowski, Wojciechowski i Stanisław Ubermanowicz. Przed przerwą Lech zagroził nam jeszcze ponownie uderzając z dystansu. Jasionek tym razem interweniował jednak bez zarzutu. Jaga zaś miał problemy z wykreowaniem dogodnych okazji. W efekcie do szatni goście schodzili ze skromnym prowadzeniem.

Drugą połowę Jagiellończycy rozpoczęli z chęcią szybkiego wyrównania i udała im się ta sztuka w 54. minucie. Wojciechowski precyzyjnym podaniem obsłużył Radka Zyśka, a ten głową uprzedził bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Ponownie był remis.

Po godzinie gry Jagiellończycy dokonali podwójnej zmiany. Na boisku pojawili się Szymon Żabiuk i Sebastian Dąbrowski, a zeszli Jan Faberski i Ubermanowicz. Następne fragmenty meczu znów nie wykreowały głównego faworyta piątkowej potyczki. Starcie wciąż było bardzo wyrównane, a sprawa wygranej pozostawała otwarta.

Niestety, goście jeśli już stwarzali zagrożenie, to przeważnie umieszczali piłkę w jagiellońskiej bramce. Tak było w 73. minucie, gdy lechici egzekwowali rzut wolny, po którym zdobyli bramkę po krótkim i sprytnym rozegraniu. Mieliśmy czego żałować. W 84. minucie trener Krzysztof Zalewski chciał ratować sytuację zmianami. Boisko opuścili Bartosz Bernatowicz i Mościcki, a pojawili się na nim w ich miejsce ofensywnie usposobieni Michał Samborski i Mateusz Kowalski.

Niestety, roszady nie przyniosły efektu w postaci kolejnych goli dla Żółto-Czerwonych, co oznacza, że piątkowe, zaległe starcie zakończyło się nieznaczną porażką naszego młodego zespołu. To sprawia, że rok Jaga zakończyła na dziewiątej pozycji Centralnej Ligi Juniorów U-18.

O komentarz do piątkowej rywalizacji poprosiliśmy trenera Krzysztofa Zalewskiego.

– To było dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów pod względem piłkarskim i taktycznym. Szkoda, że to starcie zakończyło się porażką, ponieważ w mojej ocenie zasłużyliśmy na przynajmniej remis. Straciliśmy bramki w dosyć prostych sytuacjach. Mieliśmy swoje okazje, ale to Lech zdobył o jedną bramkę więcej. Był moment po drugiej, wyrównującej bramce, w którym mieliśmy szanse na prowadzenie, ale to przeciwnik ostatecznie strzelił trzeciego gola i wygrał. Szkoda, ale musimy się z tym pogodzić. Przed świętami jeszcze potrenujemy, potem czeka nas krótka przerwa. Do zajęć wrócimy 10 stycznia – podsumował szkoleniowiec.