AktualnościNALEPA: Zagraliśmy dobry mecz

NALEPA: Zagraliśmy dobry mecz

– To zwycięstwo smakował wyjątkowo. To moja pierwsza wygrana na stadionie Lechii. Bardzo się z tego cieszę i pewnie będę ją celebrował jeszcze w Święta i sylwestra – powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok, Michał Nalepa, po wygranym 2:1 sobotnim (11.12), wyjazdowym meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

– Bardzo ważne zwycięstwo dla zespołu. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Dzisiejszą wygraną pokazaliśmy, że mamy charakter i potrafimy walczyć na boisku, w co niektórzy wątpili, co można było przeczytać chociażby w internecie. Tak jak powiedziałem, dla mnie to szczególne zwycięstwo, ponieważ nigdy dotąd nie wygrałem na obiekcie Lechii. To dla mnie bardzo ważny, o ile nie najważniejszy mecz w sezonie, bez względu na to gdzie gram. Jestem dumny z tego, że jako drużyna zaprezentowaliśmy się dobrze. Zasłużyliśmy na zwycięstwo – mówił nasz zawodnik.

Z czego wynika diametralna różnica na przestrzeni tygodnia w postawie zawodników Jagiellonii? – Metamorfoza może wynikać z tego, że popadliśmy w pewien komfort, o ile to dobre słowo. Słyszymy głosy mówiące o tym, że każdy z nas musi w każdym spotkaniu gryźć trawę, co nie jest możliwe we wszystkich spotkaniach. Chęci mogą być, ale nie zawsze to wyjdzie. Nie da się jednoznacznie wytłumaczyć, dlaczego przed tygodniem zagraliśmy tak, a dzisiaj było zupełnie inaczej. Oczywiście nie powinniśmy byli przegrać z Łęczną, zwłaszcza w takim stylu, tym bardziej u siebie. Ważne, że po takiej porażce jesteśmy w stanie pojechać do wymagającego rywala, będącego „w gazie”, i wygrać z nim na jego terenie. To też pokazuje, że nie jesteśmy słabą drużyną, a w szatni są osoby z mocnym charakterem. Umiemy wygrywać, taka jest prawda. Wielu nas krytykowało po meczu z Łęczną, zasłużenie, ale dzisiaj pokazaliśmy, że coś w tej drużynie jest. Teraz nasza rola polega na tym, żeby w każdym kolejnym występie prezentować podobny do dzisiejszego poziom i nie dopuścić do takiego spotkania jak z Górnikiem – stwierdził 26-latek.

– Mówiąc o dobrze zorganizowanej defensywie mam na myśli cały zespół, bowiem broniliśmy jako drużyna. Trenerzy odpowiednio przygotowali nas do tego meczu, a my w stu procentach zrealizowaliśmy założenia, co poskutkowało kompletem punktów. Determinacja w połączeniu z taktyką przyniosła nam dzisiaj sukces – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00