Aktualności18. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

18. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 18. kolejka PKO BP Ekstraklasy. W czołówce nie doszło do wielu zmian, ale niespodziewanie zespoły z pierwszej trójki zgarnęły zaledwie punkt. Blisko czołówki znalazł się beniaminek z Radomia.

Stal Mielec pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0 po bramce Piaseckiego. Bohaterem tej potyczki został jednak bramkarz mielczan, Rafał Strączek, który obronił dwa rzuty karne. Gospodarze kończyli starcie w „10”, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Krystian Getinger.

Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 1:0. Jedyny gol padł w czasie doliczonym do drugiej połowy po bramce Mateusza Wdowiaka.

Radomiak Radom wygrał z Lechem Poznań 2:1. Dwa gole dla radomian strzelili Karol Angielski i Maurides, a lider Ekstraklasy odpowiedział trafieniem Mikaela Ishaka.

Zagłębie Lubin po długiej przerwie przełamało się i wygrało z Wisłą Kraków 2:1. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Gruszkowskiego, a „Miedziowi” odpowiedzieli golami Szysza i Żivca.

Lechia Gdańsk przegrała przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 1:2. Gole dla „Żółto-Czerwonych” strzelili Taras Romanczuk i Bartosz Bida. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Flavio Paixao.

Cracovia niespodziewanie przegrała u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2. Obie bramki dla beniaminka zdobył Bartosz Śpiączka.

Wisła Płock wygrała z Legią Warszawa 1:0, a jedyną bramkę zdobył Mateusz Szwoch.

Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 2:2. „Portowcy” objęli prowadzenie po bramce Kowalczyka, ale jeszcze przed przerwą stan rywalizacji wyrównał się po samobójczym trafieniu Maty. W drugiej połowie gola dla Pogoni strzelił Kamil Grosicki, ale punkt dla zabrzan uratował Gryszkiewicz.

W ostatnim meczu kolejki Warta Poznań wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili Zrelak i Matuszewski. Bramkę dla wrocławian zdobył Szymon Lewkot.