AktualnościKto zastąpi kapitana, czyli w prasie o Jadze

Kto zastąpi kapitana, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasa dywaguje, w jakim składzie Jagiellonia zagra w Częstochowie. Trener Mamrot będzie miał ból głowy związany z absencją dwóch zawodników.

Kurier Poranny
Kim zastąpić Tarasa i Tomka? – Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale czasami jest o to wyjątkowo trudno. Wiadomo, jak ważnymi postaciami w ekipie Żółto-Czerwonych są zarówno kapitan drużyny Romanczuk, jak też czeski wahadłowy Prikryl. – Gdzieś z tyłu głowy już to mam, że muszę myśleć, jak zastąpić tych wykartkowanych zawodników. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Tarasa, to musimy szukać rozwiązania na pozycji numer sześć – przyznał na konferencji prasowej po zwycięstwie w Gdańsku trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Rzeczywiście, Romanczuk to ścisła czołówka PKO Ekstraklasy jeśli chodzi o przechwyty, walkę w powietrzu, czy liczbę przebiegniętych kilometrów podczas meczu. Ale to też boiskowy przywódca Jagiellonii, to piłkarz, który potrafi w trudnych momentach poderwać zespół, a także – jak to było na Lechii – strzelić gola. Krótko mówiąc – prawdziwy kapitan.

Zadyszka na koniec rundy. – Szkoda, że na koniec tegorocznej części sezonu białostoczanie doznali zadyszki i przegrali najpierw w Częstochowie z Rakowem 1:2, a teraz u siebie z Lechem. Była bowiem szansa na zameldowanie się przy ligowym podium, a tak strata do medalowych pozycji to siedem punktów. Z Kolejorzem nasz zespół nie zasłużył na porażkę, ale rywale okazali się bardziej skuteczni. Wśród Żółto-Czerwonych dobrze zaprezentował się Oliwier Wojciechowski, który strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Radosława Zyśka. – To było dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów pod względem piłkarskim i taktycznym. Szkoda, że to starcie zakończyło się porażką, ponieważ w mojej ocenie zasłużyliśmy na przynajmniej remis. Straciliśmy bramki w dosyć prostych sytuacjach. Mieliśmy swoje okazje, ale to Lech zdobył o jedną bramkę więcej – skomentował w klubowych mediach trener Jagiellonii Krzysztof Zalewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00