Aktualności19. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

19. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 19. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Na pozycji lidera umocnił się Lech Poznań. Na podium wskoczył Raków Częstochowa, a za jego plecami jest rewelacyjny beniaminek z Radomia. Jagiellonia zakończyła rok na 11. miejscu w tabeli.

Kolejka rozpoczęła się w Krakowie, gdzie Wisła pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0, a gole strzelili Mahdioui, Yeboah i Skvarka.

Wisła Płock pokonała Lechię Gdańsk 1:0, a pięknego gola strzelił Damian Rasak.

Stal Mielec zremisowała w Gliwicach z Piastem 1:1. Na bramkę Chrapka w drugiej połowie odpowiedział Hinokio.

Podziałem punktów zakończyła się również potyczka w Szczecinie gdzie Pogoń sensacyjnie zgubiła dwa punkty z Wartą Poznań. Goście z Wielkopolski prowadzili po trafieniu Zrelaka, ale w ostatniej akcji meczu punkt „Portowcom” uratował Triantafyllopoulos.

Cracovia wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 2:0 po bramkach Kakabadze oraz Rapy.

Raków Częstochowa wykorzystał wpadkę Lechii i wskoczył na podium, wygrywając z Jagiellonią aż 5:0. Wszystkie gole wicemistrzowie Polski strzelili po przerwie, a Pavels Steinbors kapitulował po strzałach Sturgeona, Niewulisa, Lopeza, Wdowiaka oraz Arsenicia.

Górnik Łęczna pokonał u siebie Zagłębie Lubin 2:1. Goście prowadzili po bramce Żubrowskiego, ale w końcówce dwa gole dla gospodarzy strzelili Banaszak i Śpiączka. Dzięki tej wygranej łęcznianie opuścili strefę spadkową.

Sporo emocji przyniosła potyczka w Poznaniu, gdzie Lech podejmował Górnika Zabrze. Goście wyszli na prowadzenie dzięki bramce Jimeneza, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Kwekweskiri. W ostatniej minucie Milić dał wygraną „Kolejorzowi”.

Radomiak Radom wygrał przy Łazienkowskiej z Legią 3:0. Gole dla drużyny Dariusza Banasika strzelali Wieteska (trafienie samobójcze), Maurides i Angielski. Po tej wygranej Radomiak jest czwarty, a Legia przedostatnia.