AktualnościNalepa: Wyjazdowe Święta

Nalepa: Wyjazdowe Święta

– Lubię czas świąteczny, bo wtedy najczęściej wszyscy najbliżsi są razem. Moja rodzina jest duża, ale w tym roku nie będziemy wszyscy w komplecie. Mimo to na pewno będzie to miło spędzony okres – powiedział nasz piłkarz Michał Nalepa, z którym porozmawialiśmy o świętach Bożego Narodzenia.

– To wyczekiwany moment, szczególnie dla dzieci. One kochają śnieg, prezenty, wszyscy bardzo się cieszymy. Niestety, moja pomoc w przygotowaniach do tych szczególnych dni jest symboliczna. Większość spraw zwykle jest na głowie rodziców i pozostałych członków rodziny. W tym roku zdecydowaliśmy, że wszyscy wybierzemy się w góry. Będzie trochę łatwiej z organizacją. W górach z pewnością czeka nas fajny, świąteczny klimat. Z kolei na Pomorzu różnie z tym bywa. Śnieg jest rzadko spotykany w tym okresie – dodał.

– Święta na Kaszubach nie różnią się w szczególny sposób od obchodów tego wydarzenia w innych miejscach. Można zaobserwować, że z każdym rokiem, gdy świat się zmienia, święta są trochę inne. Są bardziej skomputeryzowane, mobilne. Jeszcze kilka lat temu było bardzo fajnie, zawsze lubiłem ten czas. Rodzina siadała przy stole, wszystkie tradycje były zachowywane, wspólnie kolędowaliśmy, spożywaliśmy posiłki, wybieraliśmy się na pasterkę, spacerowaliśmy nocą. Ten klimat bardzo mi się podobał.

– Prezenty sprawiamy przede wszystkim dzieciom, choć każdy z nas zazwyczaj coś dostaje. Dbamy o to, bo najmłodsze pociechy zobaczyły Mikołaja, poczuły jego obecność. Sam nie do końca przepadam za gonitwą za prezentami. Nie lubię spędzać dużo czasu w sklepach. Mogę się przejść po klimatycznie ozdobionych miejscach, ale niekoniecznie głowić się zakupami, pakowaniem prezentów. Najbardziej lubię przygotowywać upominki dla dzieci, bo po nich widać tą szczególną, autentyczną radość.

– Moją ulubioną, wigilijną potrawą jest ryba, przyrządzana na różne sposoby. Ponadto barszcz, paszteciki, ciasta, jest w czym wybierać. Wszystko jest smaczne, więc chętnie je spożywam. Czasem trzeba się pilnować, ale raczej nie mam z tym problemu – zakończył Michał.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00