AktualnościAlomerović: Nie chcę być średni

Alomerović: Nie chcę być średni

Zawsze chcę walczyć o coś, dołożyć swoją cegiełkę do dobrych wyników. Nigdy nie chciałem i nie chcę być średni. Po otrzymaniu oferty z Jagiellonii nie miałem cienia wątpliwości, że chce tutaj grać – powiedział Zlatan Alomerović po podpisaniu umowy z Jagiellonią.Zlatan nie miał najmniejszych wątpliwości, kiedy usłyszał o zainteresowaniu ze strony „Żółto-Czerwonych”. – Po otrzymaniu oferty nie miałem cienia wątpliwości, żeby tutaj przyjść. Jeszcze przed przyjazdem słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. Na miejscu przekonałem się, że poukładany klub, który daje możliwości do rozwoju. Bardzo mi się tutaj spodobało – opowiada nowy golkiper Jagi.

Serb rozegrał przeciwko białostockiej drużynie kilka meczów. – Oczywiście najmilej wspominam potyczkę finałową o Puchar Polski, w której wraz z Lechią odnieśliśmy zwycięstwo. Naturalnie wygrana smakowała wybornie, ale i oprawa kibiców Jagiellonii, którą widziałem w pierwszej połowie, zrobiła duże wrażenie. Poza tym w pamięci pozostał również ostatni mecz przy Słonecznej, w którym swoją interwencją z 90. minuty uratowałem Lechię przed porażką – wspomina.

Jak nowy piłkarz „Żółto-Czerwonych” widzi siebie w rywalizacji z Pavelsem Steinborsem? – Znamy się jeszcze z występów w Lechii i Arce. Niedawno Pavels po raz pierwszy wygrał w Gdańsku. Myślę, że nasza rywalizacja przysłuży się nam dwóm. Liczę na dobrą współpracę, która pomoże rozwinąć się nam i drużynie – zaznacza Serb.

Jakie cele stawia przed sobą nowy bramkarz Jagiellonii? – Zawsze chcę walczyć o coś, dołożyć swoją cegiełkę do dobrych wyników. Nigdy nie chciałem i nie chcę być średni. W minionej rundzie drużyna pokazywała, że potrafi nawiązać rywalizację z najmocniejszymi. Być może traciła za dużo goli, ale potencjał jej jest spory. Wierzę, że wiosną przestaniemy tracić tak dużo punktów z zespołami z dolnych rejonów tabeli i zaliczymy spory awans – zakończył Zlatan Alomerović.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00