AktualnościPożegnanie z trenerem, czyli w prasie o Jadze

Pożegnanie z trenerem, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasówka donosi o zmianie trenera w Jagiellonii. Z funkcją szkoleniowca pożegnał się Ireneusz Mamrot.

Przegląd Sportowy
Mamrot żegna się z Jagiellonią. – Ireneusz Mamrot prowadził zespół Jagiellonii od tego sezonu. To była jego druga kadencja w Białymstoku, poprzednio pracował tu w latach 2017–19. Po 19 kolejkach trwającego sezonu Jagiellonia zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że mimo niezadowalających wyników jesienią, szkoleniowiec może być pewien utrzymania posady na wiosnę. Kadra zespołu miała przejść lifting, z kilkoma piłkarzam Jagiellonia się rozstanie, o czym pisaliśmy niedawno. Okazuje się jednak, że porażka 0:5 z Rakowem Częstochowa w ostatniej kolejce miała fatalne konsekwencje także dla trenera, który dzień przed wigilią dowiedział się, że został zwolniony.

Kurier Poranny
Zlatan Alomerović nowym zawodnikiem Jagiellonii. – Nowym piłkarzem Jagiellonii został Zlatan Alomerović. Serb przeniósł się do Białegostoku z Lechii Gdańsk. Zlatan Alomerović urodził się 15 czerwca 1991 roku w miejscowości Priboj, wówczas leżącej na terenie Jugosławii, obecnie zachód Serbii. W wieku ośmiu lat wyemigrował z ojczyzny do Niemiec, gdzie wraz z rodziną osiadł na stałe. Posiada także niemieckie obywatelstwo.

Kto za Mamrota? – Po zwolnieniu Ireneusza Mamrota od razu ruszyła trenerska giełda, na której pojawiło się kilka nazwisk mogących już wkrótce zjawić się przy Jurowieckiej 21. Jedno jednak nasuwało się samo. Oczywiście mowa o Michale Probierzu, trenerze 100-lecia Jagiellonii, która zawsze pracę w Białymstoku zamieniał na sukcesy. Powrót do Jagiellonii byłby już etatem numer trzy w Jadze. Probierz potrafiłby przewietrzyć szatnię, jak czynił to poprzednio, tchnąć nowego, ducha walki w zespół, a i za charyzmatycznym szkoleniowcem byliby także kibice. Jednak, jak wieść niesie członkowie Rady Nadzorczej nie rozważają kandydatury Probierza, chociaż biorąc pod uwagę ostatnie zapewnienia władz Jagiellonii odnośnie Ireneusza Mamrota trudno przesądzać, iż tak jest w istocie. Najpoważniejszym kandydatem, którego mamy poznać z początkiem 2022 roku ma być z kolei Piotr Nowak.

Super Express
Koniec przygody Ireneusza Mamrota w Jagiellonii. – Bardzo przeciętnie spisująca się Jagiellonia Białystok zwolniła trenera Ireneusza Mamrota. Dla tego szkoleniowca była to druga kadencja w klubie ze wschodu kraju, jako że prowadził go już w latach 2017-2019. Teraz jednak postawa białostoczan pozostawiała wiele do życzenia i uwydatniło się to nawet w ostatnim meczu przed przerwą zimową, który „Jaga” przegrała na stadionie Rakowa Częstochowa aż 0:5. W tabeli natomiast białostoczanie plasują się na 11. miejscu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00