AktualnościNowy trener, czyli w prasie o Jadze

Nowy trener, czyli w prasie o Jadze

Pierwsza prasówka w nowym roku przedstawia sylwetkę nowego trenera „Żółto-Czerwonych”. Piotr Nowak poprowadzi wiosną Jagiellonię.

Kurier Poranny
Piotr Nowak w Jagiellonii. – Piotr Nowak został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. 57-letni szkoleniowiec podpisał z Żółto-Czerwonymi umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku. Nowy szkoleniowiec Jagi urodził się w 1967 roku w Pabianicach. Jest wychowankiem klubu z rodzinnego miasta, Włókniarza. Jako zawodowy piłkarz występował na pozycji pomocnika. (…) W styczniu 2016 roku Piotr Nowak po raz pierwszy podjął się pracy w polskim klubie, podpisując umowę z Lechią Gdańsk. Poprowadził gdańszczan w 66 oficjalnych meczach (Ekstraklasa, Puchar Polski), spośród których jego podopieczni wygrali 31 spotkań, 16 zremisowali i 19 przegrali. Pod jego wodzą zespół z Pomorza zakończył zmagania ligowe na 5. (2015/2016) i 4. (2016/2017) miejscu w tabeli. Pracę w roli trenera Lechistów zakończył we wrześniu 2017 roku, ale pozostał w klubie przez kolejne kilka miesięcy, pracując w roli dyrektora sportowego. Od momentu definitywnego rozstania z Lechią trener Nowak pracował w strukturach organizacyjnych FIFA, gdzie zajmował się projektami doradczymi i edukacyjnymi reprezentacji oraz programów grassroots i piłki nożnej kobiet, był również ekspertem telewizyjnym.

Super Express
Nowak poprowadzi Jagę. – Przed tygodniem doszło do zaskakującej zmiany w Jagiellonii. Z klubem rozstał się trener Ireneusz Mamrot. Przez kolejne dni poszukiwano nowego szkoleniowca. W Sylwestra poznaliśmy nazwisko nowego opiekuna białostockiej drużyny. Został nim Piotr Nowak. To wielki powrót do Ekstraklasy. Czy z nim za sterami klub z Podlasia dołączy do ligowej czołówki? (…) Wśród kandydatów był m.in. Jerzy Brzęczek, były selekcjoner reprezentacji Polski. Ostatecznie wybór padł na Piotra Nowaka, który poprzednio pracował w Lechii Gdańsk. Z tym klubem zajmował w lidze 5. miejsce (sezon 2015/16) i 4. pozycję (2016/2017). Później pełnił funkcję dyrektora sportowego. Podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku.

Sport
Nowy trener w Jagiellonii. – Nowy szkoleniowiec Jagiellonii ma ciekawe CV piłkarskie. Jest wychowankiem Włókniarza Pabianice. Później grał m.in. w GKS-ie Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz. Następnie przyszła kolej na kluby zagraniczne w Turcji, Szwajcarii, Niemczech i USA, gdzie zakończył karierę piłkarską. W reprezentacji Polski rozegrał 19 meczów. 57-letni Piotr Nowak to trener z międzynarodowym doświadczeniem. Jego pierwszym klubem, który objął jako szkoleniowiec był DC United i od razu w sezonie 2003/2004 zdobył mistrzostwo Major League Soccer. Jego nazwisko w tym czasie w USA sporo znaczyło i przez pewien czas był asystentem trenera reprezentacji narodowej.

Wiatr zmian w Białymstoku. – Do rundy wiosennej Jagiellonia przystąpić ma z nowym trenerem, nowym prezesem i nowym dyrektorem sportowym. Trudno o bardziej wymierną ocenę jej ostatnich poczynań niż wiejący właśnie wiatr zmian. Piotr Nowak, Wojciech Petrkiewicz i być może także Artur Płatek mają zawrócić białostoczan z drogi donikąd, jaką kroczyli. (…) A runda zaczęła się całkiem dobrze, bo po 3 kolejkach białostoczanie mieli 7 punktów. Potem grali jednak w kratkę i poniżej oczekiwań. Byli w stanie jako pierwsi pokonać Lecha, wywieźć pełną pulę z Gdańska, by jednocześnie szybko odpaść z Pucharu Polski, zostać rozbitym w Płocku, Szczecinie czy Częstochowie. Drużynie brakowało napastnika, przez ostatni miesiąc musiała radzić sobie bez swojego lidera Jesusa Imaza. Porażka 0:5 z Rakowem, „wieńcząca” rundę, przypieczętowała los Mamrota, który taki scenariusz przewidywał… już kilka tygodni wcześniej, gdy z Podlasia bogatszy o 3 punkty wyjeżdżał beniaminek z Łęcznej. Szkoleniowiec stwierdził wtedy, że jest mu wstyd.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00