galerieMiłosz Matysik i Bartłomiej Wdowik o badaniach

Miłosz Matysik i Bartłomiej Wdowik o badaniach

W środę (5 stycznia) w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbyły się badania wydolnościowe powracających do treningów po świątecznej przerwie zawodników Jagiellonii Białystok. Z tej okazji porozmawialiśmy z dwoma młodymi piłkarzami Żółto-Czerwonych, Miłoszem Matysikiem i Bartłomiejem Wdowikiem.

– Będąc w domach podczas świąt mieliśmy rozpiski indywidualnych treningów takich jak bieganie czy siłownia. Teraz wracamy po przerwie, przed nami dwa dni badań. Następnie wchodzimy do treningów, a później czeka nas ciężka praca na obozie w Turcji – powiedział boczny obrońca Jagiellonii Białystok, Bartłomiej Wdowik.

W czasie przerwy świątecznej w Jagiellonii doszło do sporych zmian. Jedną z nich jest zmiana na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny, w ramach której trenera Ireneusza Mamrota zastąpił trener Piotr Nowak. – Jutro po raz pierwszy spotkamy się z trenerem. Zobaczymy co powie. Nie miałem jeszcze okazji porozmawiać z byłymi podopiecznymi trenera Nowaka. Wiem, jakie rezultaty osiągał z Lechią. Chcę walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Najważniejsze, żeby dopisywało zdrowie – zakończył Bartek.

Porozmawialiśmy również z innym młodzieżowcem Jagi, Miłoszem Matysikiem.

– Najpierw została pobrana krew, potem szybki spirometrii, bieg na bieżni, a zaraz czekają mnie kolejne testy. Ostatni rok nie był dla mnie najłatwiejszym etapem w życiu, ale już zażegnałem problemy i wracam to gry. To najważniejsze. Chcę występować jak najwięcej. Czuję się coraz lepiej, wracam do formy i czekam na okres przygotowawczy – powiedział Matysik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00