AktualnościAdrian Siemieniec trenerem rezerw

Adrian Siemieniec trenerem rezerw

Nowym trenerem drużyny rezerw został Adrian Siemieniec.

Adrian Siemieniec to 30-letni trener urodzony 13 stycznia 1992 roku w Czeladzi. Dotychczas pracował w roli asystenta u trenera Dietmara Brehmera w Rozwoju Katowice, później samodzielnie prowadził drugi zespół śląskiego klubu. Następnie był asystentem u trenera Ireneusza Mamrota w Chrobrym Głogów, Jagiellonii Białystok, Arce Gdynia, ŁKS-ie Łódź i ponownie w Jadze.

– Bardzo cieszę się z nominacji. Jest to dla mnie duża szansa. Po wieloletniej pracy w charakterze asystenta oprócz krótkiego epizodu w Rozwoju Katowice, jest to moja pierwsza samodzielna praca i to od razu na poziomie trzeciej ligi. Jestem wdzięczny prezesowi za okazane mi zaufanie i szansę. Zrobię wszystko, żeby spłacić ten kredyt zaufania – mówi trener Adrian Siemieniec.

Jednocześnie informujemy, że w sztabie szkoleniowym rezerw pozostają Jan Pawłowski w roli asystenta, Grzegorz Arłukowicz jako trener przygotowania fizycznego, fizjoterapeuta Filip Jaworski. Ponadto do tego grona dołączył trener bramkarzy Piotr Grzybko.

– Wierzymy, że drużyna zostaje w dobrych rękach. Adrian to trener, który z Jagiellonią jest związany z przerwami od trzech lat, tak więc doskonale zna realia i zasady panujące w naszym klubie. Będąc jeszcze w sztabie pierwszego zespołu niejednokrotnie obserwował naszą drugą drużynę, dlatego też znajomość zawodników oraz kadry trenerskiej od samego początku jest na dobrym poziomie. Duże doświadczenie w pracy na poziomie profesjonalnym oraz spojrzenie na piłkę spójne z naszym, daje nam pewność, że obrany przez nas kierunek będzie dalej kontynuowany. Dużą zaletą trenera Adriana jest fakt, że zna wymagania jakie panują na ekstraklasowych boiskach, jego doświadczenie ma pomóc naszym młodym zawodnikom w rozwoju, co jest dla nas niezwykle ważne, gdyż jednym z celów klubu jest rozwój i regularne wprowadzanie młodych graczy do kadry pierwszego zespołu – komentuje Rafał Matusiak, dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii.

Trenerze, życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00