AktualnościNastić: Z naszej perspektywy była to dobra gra kontrolna

Nastić: Z naszej perspektywy była to dobra gra kontrolna

– To był nasz pierwszy mecz kontrolny podczas tego zgrupowania. Uważam, że głównym celem tego spotkania było sprawdzenie się pod kątem sprawności fizycznej oraz sprawdzenie tego, gdzie obecnie się znajdujemy – powiedział zawodnik Jagiellonii Białystok, Bojan Nastić, po zremisowanym 0:0 sobotnim (15.01) pierwszym meczu sparingowym Żółto-Czerwonych podczas zimowego obozu w tureckim Belek, w ramach którego białostoczanie zmierzyli się z azerskim Sumqayit FK.

– Stworzyliśmy zdecydowanie więcej szans bramkowych od rywali. Nie strzeliliśmy gola, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek obozu. Treningi są ciężkie, wykonujemy wiele pracy fizycznej. Zaprezentowaliśmy się dzisiaj z dobrej strony i udowodniliśmy, że idziemy we właściwym kierunku. Z naszej perspektywy była to dobra gra kontrolna – mówił Bośniak.

– Podczas przedmeczowej rozgrzewki rozmawialiśmy między sobą o tym, że jest dosyć ciężko. Niemniej po pierwszych pięciu minutach spotkania zaczęliśmy się czuć bardzo dobrze, ponieważ przejęliśmy pełną kontrolę nad posiadaniem piłki. Nie traciliśmy głupio piłek, nie musieliśmy biegać za futbolówką. Dało to nam dużo więcej czasu przy piłce i sił do atakowania. Można było zobaczyć, że pressowaliśmy dzisiaj bardzo wysoko, praktycznie jeden na jeden na połowie rywala. To pozwalało nam nie tracić energii na bezsensowne wracanie się 80 metrów po głupio straconą piłkę. Uważam, że od strony fizycznej cała drużyna zaczyna czuć się bardzo dobrze po pierwszym spędzonym tu tygodniu – zakończył nasz boczny obrońca.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00