AktualnościPodcast z Belek: Miłosz Matysik (odc. 2)

Podcast z Belek: Miłosz Matysik (odc. 2)

W drugim podcaście z Belek prezentujemy wywiad z Miłoszem Matysikiem, który opowiedział o szalonym roku 2021, przebytej kontuzji, debiucie w Krakowie, a także pewnym szalonym dniu w Warszawie.

O roku 2021
Był to szalony rok, w którym zaliczyłem debiut na poziomie PKO BP Ekstraklasy, później przyszła kontuzja, był czas rehabilitacji, a w końcu powrót. Wszystko działo się tak szybko, nie zdążyłem się obejrzeć, a kontuzja stała się złym wspomnieniem. Ja zaś wróciłem na boisku. Dzisiaj znowu jestem w Turcji i walczę o miejsce w składzie. Przez rok zmienił się także sam Miłosz Matysik. Teraz jestem dojrzalszy, nie tylko piłkarsko, ale także osobowościowo. Jestem w stanie podejmować trudne decyzje w życiu.

O kontuzji
Kontuzja, której doznałem, pokazała, że w ułamku sekundy można stracić wszystko. Dlatego w życiu musimy doceniać każdy moment i czerpać z niego jak najwięcej. Pomimo trudnej sytuacji byłem optymistą, bo nastawienie mentalne jest jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym elementem rehabilitacji. W pierwszych momentach po urazie bardzo pomogła mi rodzina – rodzice oraz siostra. W zasadzie byli na każde zawołanie, kiedy nie byłem w stanie wstać z łóżka. Bardzo pomagał mi również mój przyjaciel Norbert, który przyjechał, kiedy tylko dowiedział się o moim urazie. Dzisiaj w tym miejscu chciałbym im wszystko bardzo podziękować za okazane wsparcie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00