AktualnościWe wtorek sprawdzą siły na tle Węgrów

We wtorek sprawdzą siły na tle Węgrów

We wtorek (18.01) piłkarze Jagiellonii rozegrają drugi sparing podczas zgrupowania w Belek. Zespół trenera Piotra Nowaka zmierzy się z zespołem z Węgier – BFC Siofok. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 9:30 czasu polskiego (11:30 czasu tureckiego).

Za Jagiellończykami pierwsza gra kontrolna. W sobotę „Żółto-Czerwoni” bezbramkowo zremisowali z siódmym zespołem azerskiej ligi – Sumqyait FK. Chociaż drużyna z Białegostoku wypracowała sobie wyraźną przewagę, to nie potrafiła jej zamienić na zdobycz bramkową. Pomimo tego trener Piotr Nowak dostrzegał plusy w grze naszej drużyny, chociaż jak sam podkreślał, były także aspekty, które mogłyby lepiej wyglądać.

Zawodnicy Jagi mają za sobą już tydzień pobytu w Turcji, a także 11 dni od powrotu do zajęć. Wydaje się, że na tym etapie przygotowań, podobnie jak w sobotnim spotkaniu z Azerami, zespół wystąpi w dwóch różnych „zestawieniach”. Będzie to także kolejna okazja dla licznie zgromadzonej w Turcji młodzieży, aby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i zwiększyć szanse na grę w rundzie wiosennej w PKO BP Ekstraklasie.

Najsmutniejszą informacją jest kontuzja Israela Puerto. Hiszpanowi w sobotę wypadł bark, w efekcie jego występ w meczu z Siofok jest wykluczony. Najbliższy rywal Jagiellonii – Siofok BFC występuje na zapleczu węgierskiej ekstraklasy. Po rundzie jesiennej zespół ten jest sklasyfikowany na 8. miejscu w tabeli. Drużyna w 20 spotkaniach zgromadziła 30 punktów.

Przeprowadzimy relację wideo z tego spotkania. Transmisja oczywiście na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Na klubowym Twitterze będziecie mogli śledzić relację tekstową ze spotkania. Początek około godziny 9:30 czasu polskiego.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00