AktualnościW sobotę sparing z Mladostem Lucani

W sobotę sparing z Mladostem Lucani

W sobotę piłkarze Jagiellonii rozegrają trzeci sparing podczas zgrupowania w Belek. Zespół Piotra Nowaka zmierzy się z serbskim Mladostem Luciani. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15 czasu polskiego (17 czasu tureckiego).

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie BELKA_FOTOGLAERIE-1-1024x144.jpg

Sytuacja kadrowa „Żółto-Czerwonych” nie uległa drastycznym zmianom względem spotkania z węgierskim Siofok. W sobotę trener na pewno nie skorzysta z Israela Puerto i Huberta Karpińskiego, którzy wrócili już do Polski. Poza nimi kilku Jagiellończyków narzeka na drobne problemy zdrowotne i w sobotę wyjaśni się, czy będą mogli zagrać przeciwko przedstawicielowi serbskiej ekstraklasy. Warto również wspomnieć o Bartoszu Bidzie, który dołączył do drużyny w nocy z poniedziałku na wtorek i od kilku dni ćwiczy wraz z zespołem.

Mecz z Mladostem Luciani będzie dla Jagiellonii przedostatnim sparingiem przed inauguracją zmagań ligowych. W poprzednich spotkaniach trener Piotr Nowak rotował ustawieniami, decydując się nma grę trzema lub czterema obrońcami. Szkoleniowiec jeszcze przed wyjazdem do Turcji zapowiadał, że nie chce się przywiązywać do jednego ustawienia.

Mladost Luciani po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Serbii. Drużyna od czwartku przebywa w Turcji, a mecz z Jagiellonią będzie dla niej pierwszym sprawdzianem po przylocie nad Bosfor.

JagaTV przeprowadzi transmisję video z tego spotkania. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15 czasu polskiego (17 czasu tureckiego).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00